Інноваційний ресурс: в оновленій сесійній залі Глибоцької селищної ради працюють навіть школярі «малої ІТ-академії»
Чотири дні на тиждень Глибоцька селищна рада відчиняє двері учням, які мріють обрати професію, пов’язану з ІТ-індустрією. >>
Ганна Григорівна Прокопишин.
Ми не можемо оцінити заслуги наших учителів у нашому становленні, коли ми молоді.
В школі ми навіть можемо їх не любити і тішитись, коли відміняють урок через їхню хворобу.
Але проходять роки, ми дорослішаємо, стаємо зрілими, оглядаємось назад і починаємо розуміти, яку велику роль відіграють Учителі.
Мені й моїм однокласникам Королівської середньої школи поталанило. Як викладав історію Степан Дмитрович Панькевич!
Як майстерно формувала у нас логічне мислення вчителька математики Ольга Федорівна! А вчителька біології Євгенія Іванівна! Не бачила в жодній іншій школі подібного біологічного кабінету, де наочно були виставлені, як музейні експонати, представники різних видів і родів рослин.
Праця на ділянці (був такий предмет у радянські часи) — це була школа педантизму й ідеальних ліній. Я й сьогодні на своїй дачі згадую, як учила нас Євгенія Іванівна розбивати граблями ґрунт і вирівнювати, як протягували шнурочки для ідеальних стежечок.
За плином зайнятості, непевно, не одна я не встигла сказати слова пошани цим учителям...
Але, на щастя, я можу сказати «дякую» нашій учительці української мови й літератури Ганні Григорівній Прокопишин. 23 січня їй виповнилося 85 років.
Вона заходила в клас струнка, підтягнута, красива, енергійна. І кожен урок був неповторний, динамічний. Я не знаю, яка зарплата була у вчителів радянського періоду. Але уявляєте? Вона шила собі новий одяг з нагоди нової теми уроку або з нагоди вивчення творчості нового письменника.
Запам’ятався її білий костюм із чорними березовими смужками, коли вона зайшла в наш клас, несучи в руках великий портрет Володимира Сосюри в рамці. «Сьогодні у нас велике свято — ми починаємо вивчати творчість великого українського поета».
Вона стала біля портрета і продекламувала: «О місячне сяйво і спів солов’я.// Півонії, мальви, жоржини,// Моря бриліантів — це мова моя.// Це мова моєї Вкраїни».
Вона вчила нас словами Сосюри, як тонко й глибоко розповісти коханим про свої почуття: «Якщо помножити любов усіх: та, що була, що є й що потім буде, то буде ніч. Моя ж любов — як день...»
Вона розповідала нам про «Собор» Олеся Гончара, про Винниченка, про Олександра Довженка, про Елана Блакитного...
Коли на початку 90-х наші діти в школах почали вивчати Багряного, Хвильового і коли мої друзі казали: «А ми ж про цю творчість нічого не знали», я відповідала, що наша вчителька розповідала нам і про заборонених письменників.
Як у ті радянські часи переслідувань інакомислячих вона могла навчати нас патріотизму й любові до України? Я не втрималась, щоб при нагоді запитати: як же КДБ? Невже не викликали на співбесіду? — «Звісно, викликали. І директора Степана Дмитровича викликали. І попереджали...».
А під час зустрічі з учителькою на сільському весіллі її учень — місцевий тракторист — переконував, що він і через 20 років після закінчення школи пам’ятає про тему вірності між Юрієм Брянським і Шурою Ясногорською з твору Гончара.
Як сьогодні бракує у наших школах таких учителів! А може, такі вчителі і є в наших школах? Тільки їм будуть дякувати їхні учні через багато наступних років.
Олександра КИРИЧУК
Чотири дні на тиждень Глибоцька селищна рада відчиняє двері учням, які мріють обрати професію, пов’язану з ІТ-індустрією. >>
Необґрунтованою визнано скаргу на вчительку англійської мови однієї з житомирських шкіл, яка вимагає від учнів спілкуватися українською мовою під час занять. >>
Наймолодший заслужений учитель України живе в Полтаві. >>
Мережу «Стартап-школа - інкубатор – акселератор» створюють Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством цифрової трансформації. >>
Опцію швидкого повідомлення про випадки булінгу впровадило Міністерство освіти та науки. Відтепер дитина самостійно чи її батьки можуть заповнити коротку анкету та надіслати електронну скаргу, залучивши до розв'язання проблеми керівництво школи та, за потреби, поліцію. >>
Переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024 оголосили в Україні: першість здобула вчителька початкових класів з івано-франківського Ліцею №7 Леся Павлюк. >>