У Сухопутних військах відбудеться масштабна трансформація - генерал Драпатий
Масштабну трансформацію, яка має вплинути на ситуацію на фронті на користь України, анонсував командувач Сухопутних військ ЗСУ Михайло Драпатий. >>
Сервіс українською. За лічені дні дії закону про обслуговування українською мовою до офісу Уповноваженого із захисту державної мови надійшло близько сотні звернень.
Найбільше скарг — із Києва, Львова, Харкова та Одеси. Мовний омбудсмен Тарас Кремінь припускає, що кількість звернень значно зросте після закінчення локдауну, коли відкриють заклади громадського харчування.
«Упродовж 16-18 січня на адресу Уповноваженого надійшло близько 100 звернень. Здебільшого це порушення, що стосуються сфери обслуговування споживачів, десь третина. Є зауваження до сайтів, інтернет-магазинів. До сайтів це щодо того, що стартова сторінка подається не українською мовою або взагалі немає української версії» — заявив Тарас Кремінь.
Якщо вас відмовляються обслуговувати державною, потрібно звернутися до адміністратора чи керівника закладу. Якщо ж ви помітили, що сайт не має української мови, ви маєте звернутися до власника, адміністратора ресурсу і попросити це змінити.
Також споживач може поскаржитися Уповноваженому із захисту державної мови. За порушення мовної норми спочатку робитимуть попередження та вимагатимуть за місяць виправити ситуацію. Якщо протягом року персонал закладу продовжить ігнорувати українську — тоді передбачений штраф від 5 до майже 7 тисяч гривень.
Сфера обслуговування повністю перейшла на українську з 16 січня. Спілкуватися з клієнтом чи покупцем персонал повинен українською.
Перейти на іншу мову можна тільки на прохання відвідувача. Всю інформацію про свою продукцію виробники також повинні надавати тільки державною мовою. Однак ці дані можуть дублюватися й іншою мовою.
Тим часом у російській Держдумі відреагували на нововведення у мовному законодавстві України. Москва засудила перехід нашої сфери послуг на українську мову.
Нововведення у Кремлі вважають «гонінням» на російську мову. Там ухвалили постанову, якою засуджують такі дії в Україні.
«Державна Дума вважає неприпустимими заборони і гоніння на російську та інші мови, які здійснюються в Україні під приводом захисту державної української мови. Депутати Держдуми вимагають від влади України зупинити «цю порочну практику» і чекають від ООН, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, Ради Європи, Парламентської Асамблеї Ради Європи, парламентів інших країн її засудження», — йдеться у заяві.
Російські парламентарії також вважають, що норма українського законодавства, що набрала чинності, суперечить Конституції України, яка гарантує «вільний розвиток, використання і захист російської мови».
Один з авторів мовного закону Микола Княжицький заявив, що це не вперше російська сторона втручається у мовне законодавство України, і така практика, на жаль, притаманна Кремлю.
Масштабну трансформацію, яка має вплинути на ситуацію на фронті на користь України, анонсував командувач Сухопутних військ ЗСУ Михайло Драпатий. >>
Агресивну реакцію воєнно-політичного оглядача групи Інформаційний спротив Олександра Коваленка в ефірі телеканалу Київ рішуче засудила українська Медіаспільнота. >>
У російському полоні загинув мер обласного міста Дніпрорудне Євгеня Матвєєв, якого загарбники викрали у березні 2022 року. >>
Дві українки потрапили до щорічного рейтингу 100 надихаючих і впливових жінок зі всього світу за версією BBC. >>
Через 180 років українська нація може зникнути, якщо демографічна ситуація не покращиться. >>
Тіла 502 полеглих оборонців з Донецького, Луганського та Запорізького напрямків, а також з території рф повернули в Україну. >>