Господньої ласки — на довгії літа, дай Боже. Різдвяно-новорічні традиції у третій рік великої війни
Знову Різдво у ХХІ столітті у війні. >>
У переддень Різдва, у Святвечір, ми збираємося родом, згадуємо тих, хто відійшли, і мріємо про нових, ще не народжених наших родичів.
Понад 2000 років тому світ змінився. Замість суспільного правила «ти мені — я тобі», або ж «не роби іншому того, чого не хочеш собі», прийшло інше: «я тобі — як собі».
Або ж «роби іншому те, чого хотів би для себе». І розкрилося знання, що всі люди — то брати і сестри і що людство єдине. Не розділяють його ні етнічні кордони, ні навіть релігійні. Ні, тим паче, класові. Усі отримали могутнього в своїй чесності і скромності Брата, який став уособленням спільноти людей: живих, мертвих і ще не народжених.
«Усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших, — ви мені зробили», — навчав Христос. Бо кожна наша дія щодо іншої людини так чи інакше позначається на всьому людстві.
Звісно, і сьогодні не всі ми робимо іншому тільки те, чого хотіли б собі. Буває, що й собі такого не робимо. Утім маємо правило — орієнтир. І хоча сьогодні починають говорити про епоху «постхристиянства» та знову заговорюють про «свободу від моралі» — орієнтир усе-таки є. Бо він усередині нас.
І Він наново народжується щороку: світло в темряві! У потаємній печері-вертепі нашого єства. Печерні храми відомі з найдавніших часів, підземні гроти вважалися священними.
Бо пов’язувалися з виходом у вічність. Так і внутрішні глибини кожного з нас. Ми покликані до вічності.
І тому в переддень Різдва, у Святвечір, ми збираємося родом, згадуємо тих, хто відійшли, і мріємо про нових, ще не народжених наших родичів, які будуть добрими, чесними, вільними — не від моралі, а від злої волі.
І традиційно, в пам’ять про предків і з думкою про майбутнє, ми ставимо на покуті Дідуха або й колоски пшениці чи жита, чіпляємо до стелі різдвяного «павука», готуємо 12 пісних страв з садовини та городини, яку культивували на наших теренах із доісторичних часів, майструємо колядницьку Зірку та навчаємо дітей колядувати.
І вітаємо одне одного: «Христос народився! Славімо Його!».
Знову Різдво у ХХІ столітті у війні. >>
Найдовший український рушник єднання “Україна у долонях” створили на Ірпінській набережній. >>
Комунальники створили квіткові композиції за мотивами творів українських митців. Йдеться як про картини відомих художників, так і про окремі візерунки. >>
Усе це є частиною нашої української культури – тієї культури, яку ворог так ретельно нині намагається знищити, понівечити, сплюндрувати. >>
У Києві у вівторок, 30 квітня, стартував Фестиваль української писанки. На ньому було зафіксовано світовий рекорд із наймасовішого розпису майстрами з різних регіонів України. >>
У ці дні в багатьох містах нашої країни відзначають Новруз. >>