Вʼєтнам екстрадував до Білорусі ексбійця полку Калиновського
Раніше затриманого Василя Веремейчика — колишнього бійця полку Кастуся Калиновського, який воював на боці України – Вʼєтнам видав Білорусі. >>
У Білорусі не вщухають протести.
У неділю, 13 грудня, на 127-й день протестів проти фальсифікації президентських виборів та насильства, акції у Білорусі набули форми маршів у районах під спільною назвою «Марш народного обвинувачення».
Силовики з самого ранку стягнули військову техніку та водомети до Мінська.
Спецтехніку, а також мікроавтобуси, якими пересуваються силовики, помітили в декількох районах Мінська, повідомила інформагенція «Інтерфакс-Захід» iз посиланням на очевидців.
Коли люди з біло-червоно-білою символікою стали збиратися в невеликі колони, то присутні навіть у дворах силовики почали затримувати протестувальників.
Кілька останніх тижнів протестувальники дотримуються нової тактики і тепер організовують свої акції меншими групами в окремих районах Мінська та інших міст. Люди збираються в колони у дворах будинків.
За даними правозахисного центру «Весна», станом на 14:00 (за київським часом), у Мінську та Смолевичах уже було затримано більше 50 людей. Водночас деякі місця в центрі Мінська не були обгороджені, як зазвичай, металевими конструкціями.
Також там було менше силовиків порівняно з попередніми тижнями. Але й протестувальникiв було помітно менше. Цього ж дня акції протесту пройшли і в інших білоруських містах, зокрема в Гродно, Заславлі, Могильові, Бобруйську.
Уже на 16:45 правозахисний центр «Весна» зібрав імена понад 100 затриманих протестувальників у Бресті, Мінську та Смолевичах. У Смолевичах правоохоронці затримали цілий клас школярів, повідомляє «Свабода».
Про незвичайний випадок повідомила Анна Севяринець, колишня вчителька гімназії: «Сьогодні у Смолевичах міліція затримала цілий 11-й клас нашої гімназії, який повертався головною вулицею з репетиції випускного вальсу.
Хлопців посадили за ґрати, дівчат в автобуси і привезли до відділу міліції, наказавши стояти обличчям до стіни. Слава Богу, жінка у відділку міліції була дуже здивована й запитала: «Чому ви привезли сюди дітей?». І їх відпустили».
На 20-ту годину лише в Мінську кількість затриманих перевалила за 300, повідомив «Інтерфакс» iз посиланням на Головне управління внутрішніх справ Мінського міськвиконкому.
Федеральна рада Швейцарії заморозила активи Олександра Лукашенка і заборонила йому в’їзд на швейцарську територію.
Про це повідомила агенція «Рейтер». Таке рішення було ухвалено відповідно до запроваджених напередодні санкцій проти Олександра Лукашенка, його сина Віктора та ще 13 громадян Білорусі.
Заяву про це було опубліковано на сайті Федеральної ради Швейцарії. Як ідеться в тексті, санкції ухвалені проти осіб, які «несуть відповідальність за акти насильства і довільні арешти, вчинені після спірних президентських виборів у цій республіці».
Раніше затриманого Василя Веремейчика — колишнього бійця полку Кастуся Калиновського, який воював на боці України – Вʼєтнам видав Білорусі. >>
У росії, в Башкирії, вночі на 3 листопада з рейок зійшли 22 вагони з вугіллям. >>
Із другої половини 2021 року до червня 2024 року Білорусь вивезла щонайменше 2219 українських дітей з тимчасово окупованих Росією територій – цей злочин виявили правозахисники. >>
Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі уряд Литви офіційно передав матеріали, які свідчать про те, що представники режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка причетні до транскордонних злочинів проти людяності щодо білорусів. >>
У ніч на 5 вересня у місті Гомель (Білорусь) пролунали вибухи. Місцеві заявляють про роботу сил ППО по російських "шахедах". >>
Самопроголошений «президент» Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ про помилування ще 30 білоруських політв'язнів. >>