«Корона», яка руки гріє: чому насправді Зе-влада перенесла локдаун на «після свят»

11.12.2020
«Корона», яка руки гріє: чому насправді Зе-влада перенесла локдаун на «після свят»

Медики працюють, а спритники заробляють.

Кабінет Міністрів на вечірньому позачерговому засіданні 9 грудня продовжив загальний карантин в Україні через коронавірус до 28 лютого вже 2021 року й оголосив терміни запровадження жорсткого локдауну — з 8 до 25 січня.

 

Така «далекоглядність» лише підтверджує гіркі кепкування про те, що Зе-влада вирішила не скасовувати різдв’яноноворічні концерти «95 кварталу».

Рекорд смертей

Наприкінці листопада кількість офіційних нових хворих за день уже перевищувала в Україні 16 тисяч. Початок грудня, за цифрами МОЗУ, став «сеансом заспокійливої терапії», коли позначки опустилися: за неділю 6 грудня — навіть до 8 641. Але вже в четвер знову повертає ближче до реальності: зафіксовано 13 371 новий випадок коронавірусної хвороби.


Найтривожніша цифра — за одну добу госпіталізовано рекордні 2 993 особи. А днем раніше, за добу 8 грудня, в Україні відійшло у засвіти 276 пацієнтів із діагнозом COVID-19. Це найбільше офіційне число летальних «корона»-випадків одного дня за весь час пандемії з березня.


Можна махнути рукою: у Німеччині того ж дня теж зафіксований максимальний показник летальних випадків від коронавірусу — там померли за добу 590 осіб, за інформацією Інституту імені Роберта Коха (RKI).

 

Статистика летальності одного з найавторитетніших наукових закладів із вивчення інфекційних захворювань із 129-річною історією враховує і ті випадки, коли вірус був безпосередньо причиною смерті, і ті, коли він сприяв смерті пацієнта, ослабленого іншими захворюваннями.


«Нагадаємо, що наразі в Україні фіксується зменшення звернень пацієнтів із симптомами коронавірусної хвороби і, відповідно, зменшилась кількість ПЛР-досліджень, а також кількість госпіталізованих осіб. Зокрема, на минулому тижні було госпіталізовано 10 100 пацієнтів, у той час як на позаминулому — 11 606. Ця позитивна динаміка є одним із найважливіших показників розвантаження медичної системи», — це абзац із повідомлення офіційного сайта МОЗУ 9 грудня.


Щоправда, перед ним читаємо пряму мову міністра: «Хочу підкреслити, ми тестуємо перш за все людей, котрі звертаються із симптомами коронавірусної хвороби або якщо хворий поступив у лікарню з пневмонією.  Коли зменшується кількість звернень, то, відповідно, зменшується кількість тестувань».


А безпосередній обов’язок у період пандемії Міністерства охорони здоров’я — не статистом бути (оперативність даних дуже помітно шкутильгає). МОЗ має організувати процес і навіть заохотити діями людей знати все про своє здоров’я, щоб і самим із найменшими втратами пережити ситуацію й не стати ланкою передачі коронавірусу іншим. Натомість маємо часто ситуацію: «порятунок того, хто задихається, — його справа і рідні».

Ех, дороги...

Переважно найвищу щодобову кількість нових підтверджених випадків COVID-19 реєструють у Києві. За статистикою 9 грудня, така сумна передова позиція — уже 1 899. Зрозуміло мегаполіс, де найбільше людей і грошей, тому немало потенційно хворих може тестуватися.

 

Навіть у пандемічний рік навряд чи зменшилося тут число офіційних гривневих мільйонерів — 3230 осіб, за даними Державної податкової служби у м. Києві. Хоча навіть у столиці підхід «середньої температури по палаті» не діє. Точно сотні людей через обмежені кошти не робили тестувань, коли у їхніх домівках по кілька людей не відчували запахів.


І хай би Максим Степанов на втіху президента Володимира Зеленського (обидва, за офіційною інформацією, отримували позитивний тест на COVID-19, перехворіли у досить необтяжливій формі) продовжував розказувати «мантри» про позитивну динаміку. Врешті-решт, можна не дивитися брифінги міністра.

 

Утім це не вирішить ситуацію поширення коронавірусу в Україні, на яку виділяють великі гроші платників податків, розподіл яких нагадує нині гру «в наперстки», якими намагаються одурити довірливих.


На засіданні онлайн 9 грудня Бюджетний комітет Верховної Ради погодив перерозподіл додаткових 5,3 мільярда гривень зі спеціально створеного «ковідного» фонду — за рахунок скорочення видатків на... будівництво та ремонт автодоріг державного значення, які раніше встигли перерозподілити з того ж таки «ковідного» фонду, — тепер знову на боротьбу з коронавірусом.

 

Ці кошти обіцяють спрямувати «на оплату медичних послуг за листопад-грудень для осіб із підозрою на коронавірус та на лікування шпиталізованих осіб», повідомив на своїй сторінці у «Фейсбуці» голова Бюджетного комітету Верховної Ради Юрій Арістов.


Зі спеціально виокремленого фонду боротьби з коронавірусом, куди вписано 66 млрд грн, станом на 7 грудня використали 45,5 мільярда бюджетних гривень. Із них на охорону здоров’я — лише... 12 млрд грн із 23,8 млрд грн виділених коштів, або 50%, звітує Міністерство фінансів.

ОФІЦІЙНО

За весь час пандемії в Україні на COVID-19 захворіло 858 714 осіб, одужало — 465 021 особа, летальних випадків — 14 470.