Міжнародні резерви України зменшилися на 4,7 мільйона доларів

08.12.2020

Міжнародні резерви України станом на 1 грудня 2020 року, за попередніми даними, становили 26,1 млрд доларів, а в листопаді зменшилися на 4,7 млн доларів (в еквіваленті), повідомила пресслужба НБУ.

 

Регулятор пояснив, що «схуднення» минулого місяця відбулося «унаслідок погашення зовнішніх та внутрішніх зобов’язань держави та операцій НБУ для згладжування курсових коливань на валютному ринку, що були врівноважені за рахунок валютних надходжень на користь уряду».


Динаміку резервів упродовж листопада визначали наступні чинники, пояснив Нацбанк. Найперше — операції уряду з управління державним боргом.

 

Валютні надходження на користь уряду становили 355,5 млн дол. (в еквіваленті), зокрема 345,5 млн дол. — від розміщення внутрішніх державних облігацій (ОВДП). Водночас загальний обсяг платежів з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив 319,6 млн дол.

 

Із цієї суми 245,9 млн дол. були спрямовані на обслуговування та погашення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, 72,5 млн дол. — на виконання зобов’язань перед МВФ, решта коштів — на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті.


Другий чинник — операції НБУ на міжбанківському валютному ринку. На початку листопада попит на валюту на МБВР перевищував пропозицію внаслідок продовження пожвавлення ділової активності, у тому числі через активізацію імпортерів.


«Для згладжування коливань у бік знецінення Національний банк провів декілька інтервенцій з продажу валюти на суму 87 млн дол. США. Водночас в окремі дні, коли на ринку спостерігалася надлишкова пропозиція валюти, Національний банк придбав 41,0 млн дол. Останні три тижні листопада валютний ринок був збалансованим, тому НБУ не виходив з інтервенціями», — констатували у головному банку країни.