«Рамштайн-25»: визначено ключові цілі Сил оборони України до 2027-го
25-те засідання Контактної групи з питань оборони України проходить 9 січня на німецькій авіабазі "Рамштайн" під головуванням міністра оборони США Ллойда Остіна. >>
Генсек НАТО Єнс Столтенберг.
У вівторок та середу, 1 та 2 грудня, відбувається саміт НАТО на міністерському рівні країн-членів Альянсу.
З огляду на пандемію, дискусії проходять у режимі відеоконференції. Напередодні саміту, 30 листопада, генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг на пресконференції анонсував порядок денний засідання міністрів закордонних справ 30 держав-членів НАТО. Столтенберг у ході свого виступу заявив, що Захід стурбований нарощуванням Росією військової сили.
За словами генсека Альянсу, «стримування Росії» стане однією з головних тем зустрічі міністрів країн-членів НАТО. Іншою важливою темою для обговорень буде присутність сил НАТО в Афганістані.
«Росія модернізує свій ядерний арсенал і розміщує нові ракети. Вона зосереджує все більше сил у безпосередній близькості від нас, від Крайньої Півночі до Сирії та Лівії», — пояснив генсек. Він також висловив заклопотаність «посиленням російської присутності в результаті криз у Білорусі та Нагірному Карабаху».
«Міністри обговорять, що ще ми повинні зробити, аби відреагувати на зростаючу військову активність Росії», — сказав посадовець. Він нагадав про необхідність підтримки режиму контролю над озброєннями, включаючи обмеження на кількість ядерних боєголовок, оскільки термін дії нового договору СНО закінчується в лютому наступного року.
«Також на окремій нараді до нас приєднаються міністри закордонних справ Грузії й України для вирішення проблеми безпеки в Чорноморському регіоні», — анонсував Столтенберг.
Він акцентував увагу на тому, що НАТО надає підтримку «цим двом цінним партнерам».
«Чорноморський регіон має стратегічне значення для НАТО і для всіх союзників. Три союзники по НАТО — Туреччина, Болгарія і Румунія — є прибережними країнами.
Тому НАТО зберігає значну присутність у Чорноморському регіоні і буде тісніше співпрацювати з Україною і Грузією», — пообіцяв представник НАТО. «Ми бачимо, що Росія збільшує свою військову присутність у регіоні Чорного моря, зокрема в Криму.
У цьому полягає причина, чому ми повинні й надалі збільшувати свою присутність у регіоні», — узагальнив Столтенберг. Це питання міністри обговорять у середу, 2 грудня, з главами МЗС України Дмитром Кулебою та Грузії Давидом Залкаліані.
Генсек зазначив, що НАТО вже і так має значну присутність у регіоні. Йдеться про кораблі держав Альянсу, про військові навчання, а також багатонаціональну бригаду НАТО, розміщену в румунському місті Крайова.
«Ми збільшили присутність НАТО в регіоні Чорного моря. І ми тісно співпрацюємо з Україною та Грузією як партнерами, бо Росія порушила територіальну цілісність і суверенітет цих країн, незаконно анексувавши Крим і тримаючи російські війська на територіях, які визнані частиною Грузії», — додав Єнс Столтенберг.
У грудні 2019 року Генеральна Асамблея ООН прийняла українську резолюцію про «мілітаризацію» Криму, Севастополя і частин Чорного та Азовського морів із вимогою до Москви вивести війська з Криму і відвести військові кораблі від акваторії поблизу півострова. Документ підтримали 63 країни.
Проти виступили 19 держав, серед яких Росія та її васали і сателіти, зокрема Білорусь, Вірменія, Китай, КНДР, Зімбабве, Камбоджа, Сербія, Куба і низка інших. 66 країн утрималися від голосування.
Стосовно другої важливої теми саміту — Афганістану, то тут НАТО зіштовхується з важкою дилемою: залишити Афганістан і ризикувати, що він знову стане надійним притулком для міжнародних терористів, або залишитись і ризикувати довшою місією з новим насильством, заявив на пресконференції в понеділок генеральний секретар НАТО.
Проте наразі ніяких рішень щодо цього питання не очікується, оскільки Альянс хоче обговорити проблему з новою адміністрацією США.
25-те засідання Контактної групи з питань оборони України проходить 9 січня на німецькій авіабазі "Рамштайн" під головуванням міністра оборони США Ллойда Остіна. >>
Про "страшну загрозу" з боку Китаю, Ірану і Північної Кореї Генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив обраного президента США Дональда Трампа, якщо Україну підштовхнуть до підписання мирної угоди на вигідних РФ умовах. >>
В день початку міністерської зустрічі НАТО Міністерство закордонних справ України оприлюднило офіційну позицію щодо можливих гарантій безпеки, які можуть розглядатися як інструмент стримування від агресії рф. >>
Угода про припинення вогню з росією може бути укладена, якщо підконтрольні Україні неокуповані території опиняться під захистом НАТО - таке припущення висловив Президент України Володимир Зеленський. >>
Якби референдум відбувся найближчим часом, то понад 80% українців проголосували б за вступ України до ЄС і НАТО. >>
На горизонті майорять вибори. Фактично передвиборча агітація почалась 16 жовтня, коли президент Володимир Зеленський у парламенті презентував «План перемоги». >>