Мистецький світ святкує цьогоріч 250-ліття німецького композитора Людвіга ван Бетховена, чия музика стала гімном Європейського Союзу і звучить по всьому світу з найважливіших та найурочистіших нагод.
Бетховенський ювілей наповнив репертуар багатьох театральних і концертних залів світу творами композитора.
Проте через карантинну перерву для культурної індустрії небагатьом вдалося втілити грандіозні плани: найбільші фестивалі та локальні проєкти були закритими або переходили в digital-формати.
Музику останнього представника «віденської класичної школи» в найбільш «мовчазний» рік офлайн представить 3 грудня на сцені Львівської національної філармонії у проєкті Beethoven 250 оркестр Inso-Lviv.
Талановиті і зіркові солісти, відомі за межами України: Валерій Соколов — скрипка, Роман Лопатинський — фортепіано та Олексій Шадрін — віолончель. Вони зіграють програму, до якої увійшло кілька найвідоміших та найскладніших творів Людвіга ван Бетховена.
Концерт для скрипки, віолончелі та фортепіано, відомий також як Потрійний концерт, був написаний Бетховеном у 1803 році, а наступного року опублікований видавництвом Breitkopf & Hartel. Вибір соло-інструментів робить його фактично концертом для фортепіанного тріо, і це єдиний концерт Бетховена для понад одного сольного інструмента.
Єдиний у Бетховена і Концерт для скрипки з оркестром належить до найскладніших творів скрипкового репертуару. Справа не стільки в технічних труднощах, які не мають самодостатньої цінності, скільки в глибині змісту, що вимагає високої виконавської зрілості.
Бетховен присвятив його своєму другу дитинства Стефану фон Бройнінгу. Офіційна критика не відразу гідно оцінила новий шедевр Бетховена. Однак чудова музика швидко завойовувала популярність у слухачів і виконавців, і невдовзі він став одним iз найпрекрасніших творів цього жанру — справжньою перлиною світового скрипкового репертуару.
Львівська філармонія й оркестр Inso-Lviv дотримуються карантинних вимог. Тож у продажу є лише 50 квитків.