Комплекс «Кєдр»: ГУР про нову балістику, якою терористична росія атакувала Дніпро
Держава-агресор росія 21 листопада завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно зі складу ракетного комплексу “Кєдр”. >>
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров відвідав Білорусь з інспекційним візитом, який мав засвідчити прихильність стійкості білоруського режиму.
Лавров зустрівся в Мінську з так званим президентом республіки Олександром Лукашенком і главою білоруського МЗС Володимиром Макєєвим.
У ході дводенного робочого візиту глава російського дипломатичного відомства брав участь у спільному засіданні колегій міністерств закордонних справ Росії і Білорусі.
Раніше посол Росії в Білорусі Дмитро Мезенцев заявив, що Москва і Мінськ знайдуть консенсус щодо поставок енергоносіїв у прийдешньому році. До цього прем’єрміністр Білорусі Роман Головченко висловив надію, що вартість природного газу з Росії на 2021 рік для Мінська буде привабливою.
Варто розуміти, що йшлося не лише про поставки російського газу, які мають врятувати Білорусь від катастрофи впродовж найближчого зимового періоду, а й про чи порятунок, чи іншу долю режиму Олександра Лукашенка. Офіційно, Росія наразі всіляко його підтримує.
Але в Кремлі активно проробляють варіанти заміни білоруського диктатора, який втратив будьяку довіру власного народу, на більш прийнятну для Росії фігуру. Втім поки Кремль не знайшов заміни Лукашенку, він намагається зберегти конструкцію розбудованого Лукашенком режиму.
Візит Сергія Лаврова до Мінська розпочався через два дні після оголошення 23 листопада про оперативні білоруськоросійські стратегічні навчання «Захід2021», які пройдуть на п’яти полігонах у Білорусі. Про це заявив глава міністерства оборони республіки Віктор Хренін в ефірі телеканала «Білорусь1».
За його словами, масштаб «Заходу2021» буде більшим у порівнянні з навчаннями «Слов’янське братство2020». Міністр додав, що навчанням передуватиме величезний комплекс підготовчих заходів. Мінськ буде модернізувати військову техніку та планує закупівлю нової в Росії.
Російська інформагенція ТАСС також підтверджує, що колегія міноборони Білорусі і Росії затвердила сценарій спільних стратегічних навчань збройних сил двох країн «Захід2021».
При цьому зазначається, що під час засідання спільної колегії міністерств оборони Росії і Білорусі міністр оборони РФ Сергій Шойгу відзначив, що НАТО продовжує нарощувати свою присутність біля західних кордонів союзної держави.
За його словами, за такої військовополітичної обстановки в регіоні російське оборонне відомство розглядає забезпечення військової безпеки союзної держави в числі пріоритетних завдань.
Глава міноборони Білорусі Віктор Хренін додав, що неуспішна спроба організації «кольорової революції» в республіці відчинила двері гібридній війні, а також безпрецедентним заходам дипломатичного і політикоекономічного тиску. Все в «кращих традиціях» СРСР та доби «холодної війни».
Держава-агресор росія 21 листопада завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно зі складу ракетного комплексу “Кєдр”. >>
Від березня цього року росія, порушила санкції ООН, поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (понад 56 тисяч тонн) сирої нафти, розплачуючись нею за військову підтримку Пхеньяном російської війни проти України. >>
Після нещодавнього українського удару по Курщині високопоставлений північнокорейський генерал дістав поранення. >>
Відкриття у Польщі бази протиракетної оборони США в Міністерстві закордонних справ росії назвали провокацією та пригрозили потенційним ударом по ній. >>
Через загрозу атаки дронів російське відомство цивільної авіації тимчасово закривало аеропорт Волгограда, а в Ростовській області заявили про влучання в один із «промислових об’єктів». >>
Раніше затриманого Василя Веремейчика — колишнього бійця полку Кастуся Калиновського, який воював на боці України – Вʼєтнам видав Білорусі. >>