Ляшко застерігає : пневмонія через десятиліття стане невиліковною, а трансплантації - припиняться
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>
Львівська лікарня швидкої допомоги.
Робочою стала ніч на 21 листопада для львівських хірургівтрансплантологів.
Операція з пересадки серця тривала від опівночі до сьомої ранку. Наступного дня пацієнта доставили до Києва.
«Він транспортований в Інститут серця. Перебуває в реанімаційному відділенні. Стабільний. Середньої важкості загальний стан відповідає важкості перенесеного оперативного втручання», — розповів завідувач кардіохірургічного відділення лікарні швидкої допомоги Роман Домашич.
Ще двом пацієнтам Львівської лікарні швидкої допомоги пересадили нирки. Вони теж почуваються добре. Донором для цих трьох людей став 28річний чоловік, у якого стався інсульт. Його рідні погодилися на донорство після того, як консиліум лікарів підтвердив діагноз.
Одну нирку від молодого донора отримав 51річний пацієнт із Золочева, іншу — 46річний киянин.
«Як для третього післяопераційного дня, то можна сказати, що абсолютно ніяких відхилень від норми вони не мають. Нирки працюють дуже добре. Організми їхні вже очищені. Аналізи вже в нормі. Переводимо їх сьогодні (23 листопада. — Ред.) з відділення реанімації до нашого загального відділення», — каже завідувач відділення трансплантології Максим Овечко.
Львівська лікарня швидкої допомоги отримала ліцензію на проведення операцій iз трансплантації органів цьогоріч у лютому, і відтоді там провели вже дві трансплантації серця та десять — нирок. Наразі в черзі на операцію з трансплантації нирок ще понад 200 пацієнтів із різних міст України.
Нагадаємо, що трансплантація серця — це кардіохірургічна трансплантологічна операція, що застосовується у пацієнтів на останній стадії серцевої недостатності.У США виконується близько 4 000 трансплантацій серця щорічно, а в Україні це все ще поодинокі випадки.
Перша клінічна операція з пересадки серця проведена в 1964 р. Джоном Харді в клініці медичного центру Міссісіпі: він пересадив хворій людині серце шимпанзе; через годину після відключення апарата штучного кровообігу хворий помер.
Перша успішна пересадка серця відбулася в 1967 році в Кейптауні (ПАР). Перша пересадка серця в Україні була проведена в 2001 році Борисом Тодуровим на базі кафедри кардіохірургії Національного інституту хірургії та трансплантології імені О. Шалімова, пацієнт із донорським серцем прожив два тижні. Другу операцію Тодуров провів через два роки — харків’янин із донорським серцем живе з 2003 року.
Трансплантація нирки — метод замісної терапії при термінальній стадії ниркової недостатності. І першу в світі трансплантацію нирки здійснив український хірург Юрій Вороний у 1933 році в Херсоні, пацієнтка прожила лише дві доби. Перша вдала трансплантація нирки була проведена в США у 1950 році.
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>
Можливість поетапного і часткового відкриття повітряного простору для цивільної авіації розглядає Державіаційна служба України й першим місто з працюючим аеропортом може стати Львів. >>
Одному з підрозділів Національної гвардії, який зараз захищає Україну, черкащани передали на фронт сучасний мобільний шпиталь. >>
Новий підхід до відновлення втраченого зору в людей створено науковцями. >>
На отриманні хабаря у $2 тисячі в Києві правоохоронці затримали заступницю голови Центральної МСЕК, яка обіцяла військовозобов’язаному за цю суму оформити інвалідність. За даними джерел "Української правди" у правоохоронних органах, йдеться про 54-річну Ліану Левченко. >>
Спалах рідкісних грибкових захворювань стрімко шириться по всьому світу. Цьому сприяють наслідки пандемії Covid-19 та зміни клімату, адже грибки, схоже, адаптувалися до більш високих температур. >>