Зимові метаморфози: «Динамо» вийшло в його одноосібні лідери чемпіонату України
Пристойне падіння рейтингу вітчизняного клубного футболу призвело до того, що в наступному сезоні Україна у Лізі чемпіонів матиме мінімальне представництво. >>
У групових вправах вітчизняні грації завжди конкурують з кращими колективами Європи та світу. (Фото Олександра ПРИХОДЬКА.)
Так сталося, що саме в рік оголошення коронавірусної пандемії Україні випало проводити чемпіонат Європи з художньої гімнастики.
Заплановані на травень 2020 року змагання через запроваджений у світі тотальний локдаун провести не вдалося, проте пасувати перед труднощами в українській художній гімнастиці не звикли й доклали максимум зусиль, аби континентальний форум усе ж відбувся.
«Ми зробили все можливе й неможливе, аби провести ці змагання в цьому році в Києві», — заявила віцепрезидент Федерації гімнастики України, головний тренер вітчизняної гімнастичної збірної Ірина Дерюгіна. Починаючи з 26 листопада, впродовж чотирьох днів у київському Палаці спорту «художниці» з 23 країн Старого світу змагатимуться за вісім комплектів нагород.
«Країни, котрі делегують своїх спортсменок на чемпіонат, роблять подвиг заради спорту, заради збереження гімнастики, збереження Олімпіади-2020. Морально, фізично було важко пережити цей рік, але я щаслива від того, що Україна демонструє — за спорт варто боротися», — наголошує Ірина Дерюгіна.
Для проведення в умовах коронавірусної епідемії змагань Європейський гімнастичний союз розробив окремий протокол, який забезпечень максимальне дотримання учасницями та організаторами турніру всіх необхідних протиепідемічних заходів. Відтак змагання в ПС проходитимуть без глядачів, а всі причетні до турніру повинні мати негативний ПЛР-тест на коронавірус.
Зрозуміло, що до Києва приїдуть далеко не всі лідери європейської художньої гімнастики, водночас організатори ЧЄ очікують виходу на килим титулованих спортсменок з Ізраїлю, Білорусі та Болгарії — призерок минулорічних чемпіонатів Європи та світу — Ліни Ашрам, Аліни Горносько й Катріни Тасєвої.
Водночас лідер української збірної, володарка планетарної «бронзи» 2019 року Влада Нікольченко на домашньому чемпіонаті Європи не виступить. За словами головного тренера збірної, у гімнастки стрес, і вона не готова до змагань. Відтак головні медальні сподівання збірної господарів будуть пов’язані з Вікторією Онопрієнко, котра кілька місяців тому стала володаркою «Кубка Дерюгіної».
Як розповіла Ірина Дерюгіна, перед чемпіонатом її підопічні провели підготовчий збір у Туреччині, після чого пройшли тренувальну сесію під куполом Палацу спорту. Загалом для учасниць київського форуму ЧЄ-2020 це перший великий міжнародний старт у цьому році.
А Влада Нікольченко хоч і не боротиметься за медалі, проте очікує цікавої й непрогнозованої боротьби: «Останній раз увесь гімнастичний бомонд збирався разом на минулорічному чемпіонаті світу в Баку. Практично рік гімнастки на бачили одна одну, тож за таких умов буде цікаво подивитися, хто додав, а хто збавив».
Пристойне падіння рейтингу вітчизняного клубного футболу призвело до того, що в наступному сезоні Україна у Лізі чемпіонів матиме мінімальне представництво. >>
Після непоганого старту в естафетних гонках Кубка світу від наших біатлоністів чекали високих результатів і в особистих гонках. >>
На старому багажі, що залишився від легендарного київського «Спартака», жіночий гандбол незалежної України досяг пристойних результатів. >>
У Києві, із 6 по 8 грудня, відбулися фінали змагань “Ігор ветеранів”, які об’єднали військовослужбовців та ветеранів з усієї України. Учасники, що здобули перемогу на регіональних етапах, змагалися у дисциплінах “Кросфіт” і “Кіберспорт”. >>
У Бенгалуру (Індія) 7 грудня відбувся Чемпіонат світу з бігу на 100 км. Це один із чотирьох чемпіонатів, організованих Міжнародною асоціацією ультрамарафонців. >>
З естафетних гонок у фінському Контіолахті офіційно стартував новий сезон біатлонного Кубка світу. >>