Художниця Віра Цепкова, усвідомлюючи недосконалість світобудови, створює картини довершеності та бездоганності.
Виставковий центр сучасного мистецтва Музею історії Києва представляє виставку цієї молодої мисткині «Де ніхто з нас не був — ідеальні світи: Ланай».
«У Віри все красиво, гармонійно й ідеально: в сім’ї, мистецтві, в спілкуванні з друзями, — підкреслила на відкритті виставки Тетяна Костенко, перша заступниця генерального директора музею.
— Отож і роботи яскраві, життєрадісні, надихаючі. Особливо це важливо у цей коронавірусний період».
Художницю надихнув на творчість один з островів Гавайського архіпелагу, а саме — Ланай. «Натхнення до мене прийшло, коли чекала на другу донечку, — розповідає Віра Цепкова. — Дуже хотілося створювати щось красиве, яскраве, екзотичне. А головне — донести ту красу до інших». Так народжувалися роботи «Кедрові сосни», «Гібіскус», «Геліконія» (екзотична квітка), «Кактуси», «Узбережжя»…
Абстрактний експресіонізм, що звільняє розум від будь-якого контролю над інтелектом та логічними принципами, дозволяє художниці спонтанно висловлювати свої думки та ідеї в абсолютно хаотичних нефігуративних формах.
Особливою рисою творів Віри є вільне та автономне нанесення фарб на полотно, що відбувається винятково під впливом емоцій.
За допомогою фарб і мастихіна Віра Цепкова по-особливому передає красу і відтінки природи: легко, сміливо, ненав’язливо. Дивлячись на її полотна, мимоволі замислюєшся, що краса навколо нас дійсно здатна врятувати світ.
Сміливі мазки яскравих кольорів, як самовираження як спосіб перенести свої думки і почуття на полотно — так можна охарактеризувати творчість художниці.
Вона — економістка-міжнародниця та перекладачка з німецької та французької мов. Свого часу знайшла себе в мистецтві і вже іншого шляху не уявляє. До цього Віра Цепкова брала участь у колективних виставках за кордоном, мала дві персональні виставки у Києві.
«Я рада, що мала честь відкрити художницю Віру Цепкову для французів. Цього літа до десятиріччя «Замку мистецтв» у Нормандії ми презентували роботи цікавої української художниці. Сподіваємося й віримо, що наступного літа художниця проведе у нас цикл майстер-класів», — телефоном розповіла Олена Внуковська, директорка Української міжнародної школи в Парижі».
На виставці представлено 22 роботи. Подивитися її можна до кінця листопада.