Богдан Михалусь, засновник компанії «ГрінЕра Україна», балотуватиметься на місцевих виборах до Львівської обласної ради.
Для цього бізнесмен обрав команду «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка.
Компанія, яку очолює 55-річний Богдан Михалусь, спеціалізується на збиранні, сортуванні та утилізації твердих побутових відходів. А для Львова, як відомо, — це давня й актуальна проблема.
У Богдана Михалуся є власне бачення того, як ефективно місто може вирішувати свої «сміттєві» проблеми. Однак ці питання, як розповідав він «Україні молодій» у нещодавньому інтерв’ю (див. номер від 8 вересня 2020 року), часто заполітизовані. Хоча насправді це «не має бути політичною проблемою, а господарською».
Богдан Михалусь має багатий досвід, здобутий за кордоном, — 20 років він прожив у США. Там працював на керівних посадах у компанії Waste Management Inc., яка займається питаннями комплексного поводження з відходами. Заснував у Сполучених Штатах власну компанію з переробки вторинної сировини. Останні п’ять років живе і працює в Україні.
Прикладом успішного господарювання його компанії «ГрінЕра Україна» може бути полігон у Миколаєві, що на Львівщині. Наповнене сміттям ущерть сміттєзвалище мало приписи від екологічної інспекції і могло бути закрите в будь-який момент. Але в результаті проведених «реанімаційних заходів» полігон повернувся до роботи та став безпечним.
«Це вдалося за умови спільного господарювання нашої компанії та місцевої влади», — наголошує Богдан Михалусь, акцентуючи увагу на тому, що вміння, досвід і можливості бізнесу часто потребують розуміння у владних кабінетах та відповідного сприяння.
У 2019 році Богдан Михалусь отримав відзнаку «Золотий Герб міста Львова» за активну громадянську позицію і високу екологічну свідомість, ефективне впровадження передових технологій у сфері управління твердими побутовими відходами. Підприємець переконаний, що його рідний Львів зі своїми сміттєвими проблемами може стати взірцем у питанні поводження з побутовими відходами.
«Пріоритет номер один — побудова регіонального полігону на Львівщині. Гадаю, що два-три роки було б достатньо, щоб отримати ділянку і побудувати полігон, — наголошує Богдан Михалусь. — Впорядкування старих радянських полігонів та будівництво нових регіональних має відбуватися паралельно зi спорудженням сміттєпереробних заводів: ми повинні наздогнати те, що вже давно існує в наших сусідів, і перейти до практик обов’язкового сортування відходів».