Хасиди в законі: керівництво Черкащини і посол Ізраїлю зустрілися в Умані

04.09.2020
Хасиди в законі: керівництво Черкащини і посол Ізраїлю зустрілися в Умані

Конструктивна взаємодія задля безпеки і спокою — те, в чому зацікавлені і черкащани, і паломники з-за кордону.

В Умані відбулася зустріч голови Черкаської ОДА Сергія Сергійчука, Надзвичайного і повноважного посла держави Ізраїль в Україні Джоела Ліона, представників правоохоронних органів та інших профільних служб.
 
«Ми з повагою ставимося до всіх релігійних конфесій і знаємо, що традиційно на відзначення іудейського Нового року до нас приїжджають десятки тисяч паломників. І ми завжди раді їх тут вітати. Але цьогоріч у світі склалася надзвичайна ситуація з коронавірусом. Тому заради здоров’я та безпеки людей необхідно дотримуватись суворих карантинних заходів. В адміністрації працюють нині над створенням єдиних правил дотримання санітарно-епідеміологічних норм. Як громадянами України, так й іноземцями, які будуть перебувати в Умані в період паломництва», — сказав голова Черкаської ОДА. 
 
А пан посол повідомив, що попередньо відвідав могилу Цадика Нахмана. «Побачили, що там організовано все для забезпечення порядку. Незалежно від того, скільки приїде паломників, ми хочемо впевнитися, що правила єдині для всіх. І що всі права будуть дотримані належним чином. Мали зустріч із представниками поліції, службою надзвичайних ситуацій. Розмова була конструктивною», — зауважив Джоел Ліон.
 
Усі питання безпеки обговорювали з керівником Головного управління Нацполіції в Черкаській області Михайлом Куратченком. І для оперативного реагування на скарги громадян відкрили «гарячу лінію»: 0 800 508 876.
 
Про забезпечення публічної безпеки громадян під час святкування Рош га-Шана в умовах епідеміологічної ситуації йшлося і під час виїзного засідання заступника голови Національної поліції України Олександра Фацевича та заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.
 
Представники Нац­поліції та МОЗ, які прибули на Черкащину, провели координаційну нараду з місцевими керівниками охорони здоров’я, силових відомств та представниками хасидської релігійної спільноти щодо плану заходів та підготовки до святкування. За словами Олександра Фацевича, на цей час в Умані перебуває орієнтовно пів сотні паломників-хасидів. Публічний порядок у місті забезпечуватиме понад 500 поліцейських.
 
«Зараз правоохоронці несуть службу в посиленому режимі. Вони забезпечені всіма технічними можливостями для контролю й безпеки під час заходів. Важливо, аби й наші громадяни, й паломники неухильно дотримувалися протиепідемічних заходів, спокійно відзначили свято Рош га-Шана», — наголосив заступник голови Нацполіції України. Представники Нацполіції та МОЗ провели інспектування основних культових місць паломництва, місця харчування громадян. 
 
Мер Умані Олександр Цебрій підкреслив, що хасидам, які прибувають у місто на святкування Рош ха-Шана, необхідно проходити ПЛР-тестування на коронавірус: «Якщо держава пустила сюди людей, які перебувають у незрозумілому статусі щодо коронавірусу, їх як мінімум треба протестувати».
 
За словами Цебрія, така позиція знайшла повне розуміння у головного рабина України. Оскільки місцевий бюджет не може фінансово забезпечити процедуру такого масового тестування, очікується, що єврейська громада вирішить це силами самих паломників або спонсорів.
 
Нагадаємо, в цьому році через пандемію Україна обмежила паломництво хасидів до Умані на свято Рош-ха-Шана, проте не закрило місто.