Українська співачка Руслана Лижичко, для якої Карпати та збереження їхньої культури є персональною місією, стала на захист древніх пралісів, презентувавши ефектний відеоролик із реальними кадрами подій у горах.
Загалом це масштабний соціальний проєкт.
Перший ролик із трилогії «Карпати. Місце сили» розповідає про страшну загрозу, яка нависла над лісами й усією територією регіону.
«Лисіючі гори та міліючі потічки, неспинні повені і пустельні вітри… Це прелюдія до екологічної катастрофи. Якщо вам здається, що весь цей треш — це біда одного селища в Карпатах. Або одного, хай і немалого, регіону. Ви помиляєтесь.
Це виклик всій Україні, кожному українцю, це злочин перед всією планетою. Настав час рятувати Карпати не від пожеж чи хвороб. Рятувати від людей! Ми маємо нарешті зрозуміти, що, рятуючи одне дерево, ми рятуємо цілу планету», — каже Руслана.
Співачка звернулась до всіх із проханням підтримати ініціативу під назвою «Карпатська варта». Допомогти показати відео «Карпати. Місце сили. Спасіння» якомога більшій кількості людей.
«Думаю, що більшість із вас хоча б раз були в Карпатах і полюбили ці ліси. Напишіть від себе ту інформацію, що вважаєте за потрібне, з хештегами #ЗбережиКарпати та #SaveKarpaty. Надсилайте на FB-сторінку @Ruslana.Official фото, відео та точні місця вирубок, які вам видаються злочинними. Ми виступаємо з ініціативою створення інтерактивної карти лісів та вирубок по всій Україні. Я звертаюсь до всіх активістів, ентузіастів, екологів, небайдужих людей: надавати нам інформацію щодо вирубок для запобігання масштабним екологічним злочинам, — емоційно закликає Руслана. — Також ми готуємо ініціативу із заліснення місць вирубок автентичною лісовою флорою. Ми віримо, що разом зможемо втілити багато з запланованого! Нещадній вирубці Карпатських лісів час покласти край».
Ініціатори кампанії «Карпати. Місце сили» закликають розширити території національних парків та створювати нові природоохоронні території.
У Київській публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна відкрили виокремлену книгозбірню українського поета та перекладача тюркських літератур Миколи Мірошниченка (1947—2009). >>
Львів — це місто не лише найароматнішої кави, а й романтичної музичної історії, пов’язаної з Францом Ксавером Моцартом — сином знаменитого австрійського композитора і музиканта-віртуоза Вольфганга Амадея. >>
У крайньому романі Стівена Кінга «Голлі» (Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2024) знову немає нічого від класичного іміджу «короля жахів»: ані містики, ні фентезійних істот. >>