У Львові вперше за 15 років пересадили серце

07.07.2020
У Львові вперше за 15 років пересадили серце

Під час операції. (Фото з «Фейсбука» Олега Самчука.)

Як повідомила пресслужба Львівської міської ради, в ніч на 4 липня в комунальній міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги сталася справді неординарна подія — там уперше провели трансплантацію серця.
 
 
«Це перша така операція у Львові за останні 15 років і третя в Україні», — зазначив міський голова Андрій Садовий, висловлюючи велику вдячність команді медиків львівської лікарні та київського Інституту серця, які приїжджали на допомогу, а також родині донора. 
 
А ось як емоційно розповідає про подію на своїй сторінці у «Фейсбуцi» головний лікар комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук: «Ми це зробили! У Львові впродовж останньої доби трансплантовано серце і дві нирки.
 
Остання операція скінчилася буквально кілька годин тому. Донором став 58-річний львів’янин, який отримав несумісні з життям травми — це було падіння з висоти. Після марних спроб урятувати пацієнта наші спеціалісти констатували у чоловіка смерть мозку, що є прямим показом до трансплантації, а його мама і сестра дали згоду на забір органів, аби ті подарували можливість жити іншим людям.
 
Серце отримав 57-річний житель Коростеня, якого п’ять років тому вразив інфаркт. Його серце втратило пружність і вже не могло качати кров. Іншого виходу, окрім пересадки, чоловік не мав.
 
Здорове донорське серце наші лікарі йому трансплантували спільно з командою Інституту серця на чолі з Борисом Тодуровим, який укотре за лічені години домчав до лікарні.
 
Нирки отримали також чоловіки — один iз Києва, другий із Тернопільщини. Операції розпочалися після опівночі й тривали до восьмої ранку. Я безмежно вдячний усім, завдяки кому відбулися ці історичні для Львова операції: співробітникам Клінічної лікарнi швидкої медичної допомоги, які на ногах уже третю добу, команді Інституту серця, яка готова кидати всі справи і їхати за сотні кілометрів, аби врятувати людині життя, іншим нашим колегам й однодумцям.
 
Та особлива подяка рідним загиблого чоловіка. Ваше непросте рішення стало порятунком одразу для трьох людей, і повірте, кожен із них перед операцією дякував вам і дякуватиме все життя!
 
Не секрет, що ми довго готувалися до цього дня, і тому зараз дуже щасливі! Операції з пересадки в Україні — це шанс на життя для сотень і тисяч людей. І ми хочемо дати цей шанс. Ми хочемо, аби українці більше не їхали за кордон, а оперувалися у себе вдома, щоб кожен, хто потребує органа, його отримав. І ми будемо докладати максимум зусиль, аби наблизити цей час. Дякую всім, хто підтримує і вірить у нас!»
 
До слова, дві попередні операції з трансплантації серця в Україні проводили (також за допомогою фахівців столичного Інституту серця) наприкінці грудня минулого року та на початку лютого цього року в Ковельській районній лікарні на Волині.