На думку Володимира Стретовича, голови Комітету Верховної Ради з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю, дві третини представників нашого депутатського корпусу підпадають під визначення «мільйонер». Слово це ще з радянських часів вважали мало не лайливим, достатньо згадати хоча б віршики зразка: «Мистер Твистер — миллионер / Едет туристом в СССР...» Однак якщо йдеться про народних обранців, то питання «откуда дровишки?», себто «звідкіль грошенята?», є доволі актуальним. Адже депутатська зарплатня дорівнює приблизно тисячі у національній валюті. Плюс-мінус, як прийнято говорити, пару сотень гривень...
Тож мільйонери серед депутатів мали б відігравати роль білих ворон. Однак, за підрахунками Стретовича, останніх на вулиці Грушевського значно більше, ніж існує у природі. А ще точніше — понад 300 осіб. На засіданні чернівецького клубу реформ Стретович вказав саме на таку кількість своїх колег, у чиїй умовній кишені містяться банкноти на суму з шістьма нулями. За словами Стретовича, сьогодні «пахани принесли свої правила у парламент, де все вимірюють через призму грошей». І саме тому, на його думку, багато хто з депутатів, котрі розуміють, що не потраплять до наступного складу ВР, «беруть мільйони».
Серед найбільш корумпованих областей України Стретович назвав Донецьку, Харківську, Луганську, Одеську та Львівську області. «У нас навіть трапляються випадки, коли листи з певних областей, наприклад з Луганської, адресовані нашому комітетові, просто за вказівкою зверху листоноші повертали адресатові назад. Ось у такій державі ми живемо!» — поділився враженнями Стретович. Керівник парламентського комітету також повідомив, що 12 травня цього року звернувся з листом до Президента України, щоб надати йому цю конфіденційну інформацію про корупціонерів, однак до сьогодні «ця зустріч з Кучмою не відбулася».
«Я, голова комітету, не можу потрапити до глави держави. Може, в нього є до мене особисті мотиви? Кучма якось натякнув, що це так. Бо я ще у 1997 році одним із перших пропонував розпочати процедуру імпічменту Президенту за зловживання владою, коли той тричі накладав вето на закон про місцеві держадміністрації», — сам собi пояснив Володимир Стретович.