Голова Норвезького Нобелівського комітету Оле Данбольт Мйоес оголосив учора в Осло, що лауреатом Нобелівської премії миру за цей рік стала іранський правник та правозахисниця Ширін Ебаді. В обгрунтуванні рішення комітету написано: «Як правник, суддя, викладач, письменниця та активіст вона висловлюється чітко та сильно як у своїй країні, Ірані, так і за її межами». А Нобелівська премія миру вручається «за її зусилля на користь демократії та людських прав, особливо боротьбу за права жінок та дітей».
Ширін Ебаді народилася 1947 року. Юридичну освіту здобула у Тегеранському університеті. Впродовж 1975—1979 років займала посаду голови міського суду Тегерана, була однією з перших жінок-суддів в Ірані. Після ісламської революції 1979 року подала у відставку. В цей час працює адвокатом та викладає в Тегеранському університеті. Вона відома як прибічник мирного та демократичного вирішення серйозних проблем суспільства. Хоча сама є віруючою мусульманкою, але активно виступає проти нападок релігійних фанатиків на свободу слова та політичні свободи в Ірані. Вона представляє реформістський напрям ісламу, по новому інтерпретує ісламські закони, щоб вони перебували в гармонії з людськими правами та демократією. Вона є автором кількох книг. За свої погляди кілька разів зазнавала арештiв.
Усе перераховане вище викладене в біографії лауреатки на сайті Нобелівського комітету. Не викладене там лише одне, чому члени Норвезького Нобелівського комітету припустилися цього року такої гідної подиву, і навіть засудження, помилки? Ніхто не ставить під сумнів заслуги цьогорічної лауреатки, але визнаймо щиро, що всі ми почули її прізвище вперше. Рішення комітету є, без всякого сумніву, політично вмотивованим. Члени комітету прийняли його явно наперекір Сполученим Штатам: призначили премію мусульманці та громадянці Ірану, який Вашингтон відносить до «вісі зла». Можливо, такий крок принесе сатисфакцію «мудрецям» з Осло, але неодмінно викличе нерозуміння у світі та знизить авторитет Нобелівської премії миру.
Мало хто сумнівався, що цьогорічна премія миру дістанеться Папі Римському Івану Павлу ІІ. Серед усіх кандидатів на премію він виглядав Гуллівером серед ліліпутів. Це людина, яка має найбільший у світі авторитет, вивищується над дрібним світом політиків. Папа є головним пацифістом та борцем за мир. Все його життя та 25-річний понтифікат були присвячені не лише Католицькій церкві, а саме справі боротьби за мир. Чи є ще гідніша Нобелівської премії миру людина на цій планеті? «Комітетчики» навіть не врахували стан здоров'я понтифіка, не врахували те, що, можливо, наступного року його вже не буде серед тих, хто зможе претендувати на премію. Норвезький Нобелівський комітет на раз помилявся. Цьогорічна його помилка — найгрубіша.