Літаки, потяги, метро, автобуси: влада практично позбавила українців свободи пересування

18.03.2020

Ранок вівторка у столиці через суперечливі відомості щодо роботи метрополітену був хаотичним.
 
Адже в повідомленні, опублікованому департаментом комунікацій секретаріату Кабінету Міністрів України 17 березня в 00:12 на урядовому порталі, зокрема, було сказано, що КМУ вирішив саме з цієї дати й по 3 квітня заборонити перевезення пасажирів метрополітеном у Києві, Харкові та Дніпрі.
 
Тож чимало киян добиралися на роботу «перекладними». Але дарма, бо... столичний метрополітен таки працював, і лише близько десятої ранку на офіційному сайті КП «Київський метрополітен» повідомили: «Інформація про зміни в роботі метро буде оперативно розміщена на наших сторінках. Просимо слідкувати за оновленнями».
 
Ще ввечері 16 березня стало відомо про обмеження пасажирських перевезень на території України для запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Постановою введено заборону залізничного, авіа- та автобусного міжміських i міжобласних пасажирських перевезень, а також роботу метрополітенів.
 
Документом заборонено з 18 березня по 3 квітня: на всій території нашої держави регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному та міжобласному сполученні; перевезення більше 10 пасажирів одночасно у трамваях, тролейбусах та автомобільному транспорті, в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах.
 
Із 18 березня 2020-го до прийняття окремого рішення заборонено перевезення пасажирів залізничним транспортом у всіх видах внутрішніх сполучень (приміському, міському, регіональному та дальньому).
 
При цьому АТ «Укрзалізниця» дозволено здійснювати окремі пасажирські рейси у внутрішньому залізничному сполученні, рішення щодо яких ухвалюється в кожному окремому випадку за погодженням iз Мінінфраструктури та МОЗ, або ж міжнародному залізничному сполученні за погодженням Мінінфраструктури, МЗС та Держприкордонслужбою.
 
Також із 17 березня в Україні заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб. Дозволено лише заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
 
Із 17 березня заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торговельно-розважальні центри, інші заклади розважальної діяльності, фітнес-центри, заклади культури повинні тимчасово припинити свою роботу.
 
Дозволено надавати послуги з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлення за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.
 
Дозволяється торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення.
 
Також можна здійснювати банківську та страхову діяльність. Міністерству охорони здоров’я доручено тимчасово припинити планову госпіталізацію та планові операції, крім невідкладних та термінових. 
 
Крім того, максимально підготувати та перепрофілювати медичні заклади для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах. Контроль за виконанням цiєї постанови уряду покладено на МВС i Національну поліцію.
 
Органам влади, підприємствам та організаціям рекомендовано забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості — також роботи в режимі онлайн.