В Азербайджані відкриють пам’ятник Ван Дамму

29.11.2019
В Азербайджані відкриють пам’ятник Ван Дамму

Що перше спадає на думку, коли чуєте назву азербайджанського села Вандам? Звичайно, асоціації одразу спрямовуються у далекий Голлівуд.
 
Насправді, в перекладі з місцевого діалекту азербайджанської мови назва «вандам» перекладається як «ясеневий дах», повідомляє blackseanews.net. Та хто зважає на ці мовні ньюанси?
 
Навіть місцеві люблять розказувати байки, що Жан-Клод Ван Дамм мало не народився в їхньому селі. Насправді ж, жодного стосунку голлівудський актор до цього населеного пункту не має і ніколи там не був. Але, погодьтеся, було б гріх не скористатися цією родзинкою. 
 
Жан-Клод Ван Дамм.
 
Серед місцевих і туристів уже давно стало традицією фотографуватися біля вказівника перед селом у знаменитому шпагаті Ван Дамма. Шпагат, правда, далеко не всім вдається. А щоб було на кого рівнятися, вирішили поставити пам’ятник, де актор зображений якраз у позі свого відомого трюку.
 
Його він колись виконав просто між двома вантажівками. Автор ідеї пам’ятника — Шакір Емінбейлі, а реалізував її місцевий скульптор Азад Алієв. Урочисте відкриття скульптури відбудеться в грудні. Актора теж запросили. Невідомо, чи приїде він на урочистіть, але ідея йому, схоже, сподобалася, бо на своїй сторінці у «Фейсбуці» 59-річний Жан-Клод із задоволенням її розмістив.