Голови трьох комітетів Палати представників США надіслали в понеділок, 7 жовтня, запити щодо надання документів очільнику Пентагону Марку Есперу та виконувачу обов’язків глави адміністративно-бюджетного управління Білого дому Расселу Воуту.
Запити надіслано в рамках розслідування щодо можливої процедури імпічменту Дональда Трампа.
Документи стосуються надання Україні військової допомоги, яку заморозив Дональд Трамп, повідомляє агенція новин «Ассошiейтед Прес».
Демократи, які очолюють комітети, що проводять розслідування, дали Есперу та Воуту час до 15 жовтня для надання документів, уточнює «Німецька хвиля».
За словами очільників комітетів, вони потребують цих документів для вивчення послідовності подій та причин, що стояли за рішенням Білого дому притримати надання Україні вже ухваленої Конгресом допомоги для протидії російській агресії. Нагадаємо, сам Трамп пояснював своє рішення високим рівнем корупції в Україні і що змінив він його після прохання сенатора Роба Портмана.
Раніше демократи направили запити адміністрації Дональда Трампа та віцепрезиденту США Майку Пенсу з вимогою надати всі документи, пов’язані з Україною. Ще один подібний запит вони надіслали главі Держдепартаменту США Майку Помпео.
За його словами, Держдеп відповів на цей запит, але Помпео не повідомив, про що саме йшлося у відповіді очолюваного ним відомства. Три комітети Палати представників, які розслідують справу про імпічмент американського лідера, вимагають від Адміністрації Трампа надати необхідні папери до 18 жовтня.
«Нам дуже прикро, що президент Трамп поставив нас і націю у таке становище, але його дії не залишили нам іншого вибору, крім як видати цю повістку до суду», — йдеться у листі демократів до Білого дому.
Демократи надсилають запити з вимогою надати документи для їхнього розслідування в рамках можливої процедури імпічменту президента Дональда Трампа, про запуск якої було оголошено 24 вересня.
Вони розпочали своє розслідування через скандал навколо телефонної розмови Дональда Трампа із президентом України Володимиром Зеленським, яка відбулася 25 липня. Американському президенту закидали, що він тиснув на Зеленського, аби той домігся розслідування діяльності сина ексвіцепрезидента США Джо Байдена.
Крім того, комітет iз питань розвідки Палати представників Конгресу США оприлюднив скаргу анонімного інформатора щодо розмови українського та американського президентів. Інформатор запевняє, що Трамп прагнув «втручання» з-за кордону у президентські вибори у США 2020 року. Згодом з’явилась інформація про появу другого інформатора, який нібито володіє інформацією про дії Трампа в «українському скандалі» з перших рук.
Паралельно з можливим втручанням Джо Байдена в українські справи набирає обертів інший скандал — уже навколо втручання людей, близьких до оточення Трампа.
Двоє американських бізнесменів радянського походження, які були спонсорами Республіканської партії та виборчої кампанії Дональда Трампа, намагалися вплинути на зміну керівництва Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», повідомляє інформагенція «Ассошiейтед Прес».
За цими даними, підприємці Лев Парнас та Ігор Фруман разом із нафтовим магнатом Гаррі Сарджентом III нібито стояли за намаганням змінити голову правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва на народженого в Росії громадянина США Андрія Фаворова.
Aгенція посилається на анонімні джерела та доповідь, написану в посольстві США в Україні. В офісі президента України відмовилися коментувати ці повідомлення. Так само коментарів не надали Парнас, Фруман i Сарджент. Фаворов казав своєму колишньому партнеру в енергетичній галузі США, що сприйняв зустріч із цими трьома особами як потенційний «шантаж», пише «АП».