Минулої п’ятниці сільгоспвиробники намагалися привернути увагу громадськості, президента та уряду до проблем нерозважливого впровадження ринку землі.
Загалом у 15 областях України відбулись масштабні акції на знак протесту проти продажу в Україні земель сільськогосподарського призначення іноземцям.
Люди разом зі своєю сільгосптехнікою вийшли на узбіччя основних автошляхів України. Всього в акції узяли участь близько тисячі одиниць техніки та понад 15 тисяч селян, фермерів та аграріїв-підприємців iз різних регіонів України.
Акцію організувала Всеукраїнська Аграрна Рада.
«Щойно відбувся аграрний форум, на якому Президент заявив, що власниками землі в Україні можуть бути лише громадяни України та українські компанії. Але в процесі форуму з’ясувалося, що українські компанії зможуть мати іноземних засновників!» — обурюється голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун.
Він акцентує увагу на тому, що аграрії виступають категорично проти такого негідного і несправедливого підходу до ринкових реалій: «Іноземні кампанії мають величезний фінансовий ресурс для купівлі землі та дешеві кредити. Українські аграрії не зможуть з ними конкурувати».
На думку експертів, допуск іноземців на цей ринок може викликати відчутне збільшення вартості продуктів харчування. Окрім цього, це може призвести до різкого скорочення кількості робочих місць у селах, зменшення видатків на соціальну сферу та розвиток інфраструктури.
«В Україні на аграрний сектор припадає 17 відсотків ВВП та 40 відсотків валютних надходжень. Тому не можна ризикувати і ставити цілу галузь під загрозу, — вважає Андрій Дикун. — Ми звертаємося до президента, щоб прояснити питання щодо власників українських компаній, до парламенту. І звертаємося до українського народу, тому що питання української землі стосується кожного», — підкреслив він.
Доки тривала акція аграріїв проти продажу української землі іноземцям, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства на своєму офіційному сайті опублікувало варіант відповідного законопроекту. В тексті й справді відсутні будь-які обмеження на участь іноземців у складі засновників чи бенефіціарів компаній, що зможуть купувати землю в Україні.