10.10.2003
Футзал

Кубок УЄФА. Старт групового турніру (Скоп'є). «Скоп'є» (Македонія) — «ІнтерКрАЗ» (Україна) — 2:4, «Нейзбах» (Чехія) — «Санта-Колома» (Андорра) — 6:2

Баскетбол

Муніципальний баскетбольний клуб «Одеса» виступить у Лізі чемпіонів ФІБА замість менш престижного євротурніру — Кубка ФІБА. Головний тренер одеситів Валентин Воронін в інтерв'ю агентству «Репортер» відзначив, що насправді його хлопці заслужили це право набагато раніше, ставши другими в минулому чемпіонаті України. Крім «Одеси», у Лізі чемпіонів уже представлені українські клуби «Азовмаш» та БК «Київ», причому столична команда посіла лише третє місце в національному чемпіонаті. Команда Вороніна зіграє у групі D замість турецького «Галатасарая». Свій перший матч у єврокубку МБК «Одеса» проведе 14 жовтня в Нови-Саді (Сербія і Чорногорія) з місцевою «Войводиною», а перед своїми глядачами — 21 жовтня (проти ізраїльського «Хапоеля» з Нахарії).

* * *

Українська чоловіча суперліга. МБК «Одеса» — «Львівська політехніка» — 104:78.

* * *

Уже в перших двох матчах чемпіонату Греції Григорій Хижняк довів клубу «Перістері» правильність його вибору на користь українського форварда. Гриша відмінно провів 20 хвилин гри другого туру проти «Іракліо» (учасника торішнього «фіналу чотирьох»), набрав 11 очок, реалізувавши 8 кидків з дев'яти. На рахунку Хижняка 10 підборів і 7 блок-шотів. «Перістері» переміг — 89:72 — і входить у число трьох клубів, які виграли обидва стартові матчі, а Хижняка визнали «Найкориснішим гравцем туру».

Футбол

У рамках святкування 50-річного ювілею УЄФА вболівальники назвуть 50 кращих гравців Європи за останні півстоліття. Голосування проводитиметься на офіційному сайті УЄФА (www.uefa.com), де на розсуд користувачів представлено 250 номінантів, котрі були зірками своїх команд упродовж останніх п'яти десятиліть. Присутні в цьому списку і троє українців (володарі «Золотих м'ячів» Олег Блохін — за період 1974-1983 р.р., Ігор Бєланов — 1984-1993, а також Андрій Шевченко — «герой нашого часу», який починається з Еріка Кантони та Юргена Клінсмана). Є в переліку претендентів і нинішній тренер донецького «Шахтаря» Бернд Шустер. Росію представляють воротарі Лев Яшин та Рінат Дасаєв, а також захисник українського походження Віктор Онопко. Результати голосування будуть оголошені в січні 2004 року.

Теніс

Українка Юлія Бейгельзімер припинила боротьбу на «Ташкент оупен» (призовий фонд — 140 000 доларів), поступившись у другому раунді шостій ракетці турніру Джилл Крейбас зі США — 6:4, 6:7, 3:6.

Тим часом Олена Татаркова в столиці Узбекистану успішно стартувала у змаганнях пар. Українсько-білоруський дует Татаркова/Кустова вийшла до чвертьфіналу, обігравши узбечок Аманмурадову та Ізроїлову — 6:2, 6:4. В основній сітці парного розряду заявлені також наші Юліана Федак, сестри Бондаренко і вже згадана вище Бейгельзімер.

Велоспорт

На чемпіонаті світу з велоспорту, що розпочався в канадському Гамільтоні, Дмитро Грабовський завоював для України першу медаль. У юніорській гонці з роздільним стартом Дмитро фінішував другим, програвши «золотому» росіянину Ігнатьєву на дистанції 21 км 21 секунду. Шведа Ренянга, котрий фінішував третім, Грабовський випередив на секунду.