Своїми стрибками він зачарував глядачів на «акватичному» ЧС-2019 у корейському Кванджу, змусивши говорити про себе, як про одного з найперспективніших стрибунів у воду в світі.
А свою дерев’яну відзнаку планетарного штибу за четверте місце в індивідуалі на вишці 13-річний Олексій Середа дуже швидко трансформував на «золото» чемпіонату Європи, котрий упродовж минулого тижня проходив у київському Палаці водних видів «Ліко».
У свої 13 років і 7 місяців Олексій Середа став наймолодшим
чемпіоном Європи зі стрибків у воду.
Перемога юного таланта стала мажорним акордом усього виступу української збірної на домашньому ЧЄ, де в медальному заліку з трьома золотими, трьома срібними та однією бронзовою нагородами «синьо-жовті» посіли друге місце. Найбільшу ж кількість відзнак зібрали росіяни: шість золотих, дві срібні та чотири бронзові.
А сам Середа завдяки своєму тріумфу на вишці, де він майже на 14 балів випередив свого головного переслідувача з Франції Бенжаміна Ауфре, став наймолодшим в історії чемпіоном континенту, побивши таким чином рекорд британця Томаса Дейлі.
Залишившись без нагород у командному турнірі, Колодій,
Середа, Лискун та Кесар піднялися на континентальний п’єдестал
в інших змагальних дисциплінах.
«Уперше зі старшими мені випало змагатися на чемпіонаті світу в Кванджу, але жодним чином це не вплинуло на мою підготовку до чемпіонату Європи і на мій виступ. Я просто намагаюся робити свою роботу якомога краще й не дуже хвилюватися за результат. Тренер каже, що потрібно «брати» суддів якістю та класом виконання стрибків», — пояснив Олексій Середа.
Іще одного разу Середа піднявся на європейський п’єдестал за «сріблом», котре він здобув на вишці в парі з 17-річним Олегом Сербіним. Також на континентальну медаль Олексій міг розраховувати й у баталіях змішаних дуетів, проте перед стартом змагань у тренерському штабі вирішили не ризикувати здоров’ям новоспеченої чемпіонки Європи в індивідуальних стрибках з платформи Софії Лискун, котра ще не до кінця залікувала свою травму, через яку вона пропустила ліцензійну світову першість. Водночас олімпійську ліцензію до Токіо-2020 Софія отримала завдяки своїй перемозі на домашньому ЧЄ. Таку ж перепустку на майбутні Літні ігри, здобуту ще в Кванджу, має у своєму активі й Середа.
Вікторія Кесар та Станіслав Олефірчик першими
виграли для збірної України «золото» домашнього ЧЄ.
Після світової першості можливість у спокійному режимі готуватися до олімпійського сезону отримали й володарі ліцензій Вікторія Кесар та Олег Колодій. І хоча обоє на своєму профільному снаряді – 3-метровому трапліні – домашній ЧЄ завершили поза межами п’єдесталу, узагалі без нагород вони все ж не залишилися.
На київському ЧЄ-2019 титулований німець
Патрік Хаусдінг додав до своєї потужної медальної
колекції два «золота».
Так, Кесар у парі зі Станіславом Олефірчиком стали першими в змаганнях змішаних пар на «трьох метрах». А Колодій у протистоянні з легендарним німцем Патріком Хаусдінгом узяв «срібло» на «метрі». Також виграшем «срібла» завершився й виступ на метровому трампліні досвідченої Олени Федорової.
«Враження – грандіозні. Уболівальники – просто супер», — відзначила спортсменка.
Що ж до бронзової нагороди континентального зразка, то її до синьо-жовтої скарбнички поклали Вікторія Кесар та Анна Письменська, котрі змагалися в синхронних стрибках із триметрового трампліна.