Черкаські митники поклали у кишені 200 тисяч доларів і «нагріли» бюджет на майже 2,5 мільйони гривень

11.06.2019
Черкаські митники поклали у кишені 200 тисяч доларів і «нагріли» бюджет на майже 2,5 мільйони гривень

Правоохоронці проводять обшук. (Фото надане прес-службою управління СБУ в Черкаській області.)

Співробітники Служби безпеки України викрили посадових осіб черкаської митниці на зловживанні службовим становищем.
 
 
Як повідомили «Україні молодій» в управлінні СБУ в Черкаській області, оперативники спецслужби встановили, що інспектори черкаської митниці разом із працівниками комерційної структури, що спеціалізується на наданні послуг із розмитнення товарів, налагодили механізм отримання неправомірної вигоди від власників транспортних засобів.
 
«Під час митного оформлення зловмисники вносили до офіційних документів завідомо неправдиві відомості про реальну ринкову вартість ввезених автомобілів. Отож занижувалися суми сплати до бюджету обов’язкових митних платежів», — пояснюють у черкаському обласному управлінні СБУ.
 
Через функціонування такої «програми лояльності» за січень-травень ділки збагатилися на більш ніж 200 тисяч доларів США. І, за попередніми висновками експертів, за цей же період державний бюджет недоотримав майже 2,5 мільйона гривень.
 
Під час санкціонованих обшуків в офісі брокерської компанії правоохоронці вилучили печатки, технічну документацію на транспортні засоби, договори купівлі-продажу, рахунки-фактури та інші документи, що підтверджують протиправну діяльність групи.
 
Наразі вирішується питання щодо оголошення фігурантам справи про підозру в скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364-1, ст. 365-2, ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України, та обрання міри запобіжного заходу.
 
Заходи з викриття зловмисників проводили спільно з Національною поліцією під процесуальним керівництвом прокуратури.