За стан та обладнання школи відповідає місцева влада, а не батьки — Гриневич

11.06.2019
Літні шкільні канікули почалися для українських учнів, але, як це вже у нас повелося, не для їхніх батьків. Бо ремонт класу (а також нескінченна закупівля меблів, будматеріалів та приладдя) зазвичай починають не напередодні нового навчального року, а таки одразу по закінченні попереднього. Доки «всі вдома»...
 
Тим часом влада вкотре висловила намір зламати багаторічну традицію: міністерка освіти і науки Лілія Гриневич нагадала, що за ремонт школи та навчальне обладнання відповідають не вчителі, а місцева влада. Таку заяву очільниці профільного міністерства щойно опублікуваи в «УП. Життя».
 
«Місцева влада повністю відповідає за створення умов роботи школи: комунальні послуги, ремонт, навчальне обладнання. Органи місцевого самоврядування не повинні покладати на вчителів відповідальність за свої зобов’язання, — наполягає Гриневич. — Місцеві органи можуть попросити школу: «Ми в межах своїх повноважень та грошей відремонтуємо вам дах і коридори. Але нам не вистачить на (те-то), тому просимо, чи ви не могли б нам допомогти». Тільки такий стиль розмови може бути».
 
За законом, місцева влада не має можливості використати субвенцію «Новій українській школі» на щось інше, окрім обладнання, меблів та дидактику для першачків. Субвенція ця складає 1,38 мільярда гривень. Із тих грошей 386,5 мільйона гривень виділяється на підвищення кваліфікації вчителів, ще 998,7 мільйона — на оснащення початкових класів.
 
Окрім того, постанова Кабміну від 4 квітня передбачає дофінансування субвенції НУШ iз місцевих бюджетів. Пропорції фінансування між субвенцією НУШ та місцевими бюджетами складають: для міст обласного значення — 70% на 30%; для ОТГ — 90% на 10%; для сільської, гірської та території на лінії зіткнення — 95% на 5%.