Аграрні рейдери за потурання правоохоронців продовжують дерибанити успішні господарства

22.05.2019

Підприємство з іноземними інвестиціями ТОВ «Фелікс Агро» ризикує втратити 200 гектарів землі через рейдерську атаку на нього. В агрофірмі із земельним банком 2,3 тисячі гектарів дві третини базової власності становлять німецькі інвестиції. Вона працює на Волині з 2006 року. Поки що на її захист стало тільки громадське об’єднання «Всеукраїнська Аграрна Рада».
 
 
«Це почалося ще минулого року, коли загарбники прийшли на господарство та заявили, що земля, яка їх цікавить, перебуває в нашому користуванні незаконно. При цьому всі документи у нас оформлені за законом. Але тоді розмовами все і завершилося», — розповів керівник і співзасновник підприємства Павло Давидюк. Цього ж року рейдери з’явились із прокурорськими запитами та кримінальними справами. Рейдери вимагають визнати незаконним договір оренди невитребуваних земель між сільрадою та атакованим господарством. На запити Ківерцівського відділу Маневицької місцевої прокуратури сільська рада зобов’язана надати оригінали всіх договорів оренди землі та окремим документом сформувати дані щодо тих договорів, строк оренди яких закінчується цього року. «За нашими даними, тиск прокуратури пояснюється тим, що рейдери є її колишніми працівниками», — пояснює Павло Давидюк.
 
 
За словами керівника юридичного відділу охоронної компанії «Гайдамаки» Руслана Дашицького, подібна схема — типова для так званих «чорних» та «сірих» рейдерів. «Спочатку збирається інформація по договорах оренди, термін дії яких скоро закінчиться. Потім, без відома власників земельних ділянок, ці договори підробляють: у графі «Орендар» вказують рейдерську фірму. Далі відомості вносяться до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за допомогою «чорних» реєстраторів. І поки триватимуть судові тяганини, а це може затягнутися на роки, рейдери успішно обробляють землю», — каже Руслан Дашицький.
 
 
З проханням розібратися у ситуації німецькі засновники написали скаргу до Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні. Також усі засновники надіслали скаргу в адміністрацію Президента України. Підтримують діяльність ТОВ «Фелікс Агро» і мешканці смт Олика. Вони, повідомляє сайт Agravery, написали скаргу до місцевої прокуратури з проханням зупинити незаконні дії рейдерів. «Така ситуація не сприяє залученню нових інвестицій в агарний сектор нашої країни. Якщо дозволяти рейдерам забирати все, що вони хочуть, то ризикуємо залишитися не лише без землі, а й iз негативним рівнем інвестиційної привабливості в цілому. Мені дуже б хотілося, щоб мої іноземні колеги відчували, що наш спільний бізнес захищений державою», — підсумував керівник ТОВ «Фелікс Агро» Павло Давидюк.