Екс-мер Полтави Олександр Мамай та екс-голова Полтавської ОДА Валерій Головко опротестовують свої звільнення

23.04.2019

Колишній Полтавський міський голова Олександр Мамай та екс-голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко опротестовують свої звільнення й вимагають у Верховному Суді України поновлення на посадах.
 
Обоє майже одночасно подали позовні заяви до Вищого касаційного адміністративного суду.
 
Так, надійшла позовна заява від Олександра Мамая про визнання протиправним та скасування рішення депутатів Полтавської міськради стосовно усунення його з посади.
 
А за чотири дні після цього екс-керівник Полтавщини Валерій Головко подав позов проти глави держави Петра Порошенка про визнання протиправним i скасування указу Президента України від 15 березня цього року про звільнення чиновника.
 
Нагадаємо, 14 вересня минулого року на 17-й позачерговій сесії депутати Полтавської міської ради висловили недовіру міському голові Полтави Олександру Мамаю.
 
Полтавський окружний адміністративний суд відмовив Олександру Федоровичу в задоволенні його вимог щодо поновлення на посаді. Екс-мер програв справу і в апеляційній інстанції. Тепер лишилося спробувати щастя у вищій судовій інстанції.
 
Про звільнення Валерія Головка з посади голови Полтавської облдержадміністрації Президент України Петро Порошенко повідомив 15 березня під час візиту до Полтави, водночас призначивши тимчасовим виконувачем обов’язків керівника області Романа Товстого, котрий був заступником «губернатора».
 
Таке рішення Президента викликано корупційним скандалом i кримінальним провадженням за фактом вимагання й отримання неправомірної вигоди в особливо великих розмірах службовими особами Полтавської облдержадміністрації.
 
20 березня подав у відставку один із фігурантів цієї справи Андрій Пісоцький, який обіймав посаду першого заступника голови облдержадміністрації. 

 • Підозрювані в розкраданні грошей на ремонт мосту в Дніпрі оголошені в розшук

  Посадовців міськради Дніпра, підозрюваних у привласненні 29,5 мільйонів гривень бюджетних коштів, оголосили в розшук. Водночас прокуратура традиційно не називає імена підозрюваних. За даними ЗМІ, підозру оголосили заступнику Філатова Михайлу Лисенку. >>

 • На вухо Зеленському керівник ОПУ підказує поради та ідеї

  Керівник Офісу президента Андрій Богдан зізнався, що час від часу шепоче президенту Володимиру Зеленському на вухо поради й підказує ідеї. "Це поради, це ідеї, які виникають. Якщо це зараз не сказати, а сказати потім, то буде втрачено момент". >>

 • Чоловіка Уляни Супрун побили після звільнення ректорки Амосової

  Екс-керівниця МОЗ Уляна Супрун розповіла, що після звільнення скандальної ректорки університету Богомольця вона, екс-прем'єр Володимир Гройсман і ще "три мінстри" отримали смс-повідомлення з погрозами. Вона додала, що її чоловік також отримував такі смс і навіть був побитий. >>

 • Андрій Богдан заявив, що в «Слузі народу» є психічно хворі люди

  "Хтось себе відчуває тваринкою - що ж ми можемо зробити. Питання цілей та ідеології. Вони сваряться, щось не розуміють, щось вимагають. Але поки вони йдуть разом до однієї цілі - ми всі одна команда", - заявив керівник Офісу президента України Андрій Богдан. >>

 • Курт Волкер вірить у повернення Криму до України

  "Ми бачили, як це відбувалося з балтійськими країнами. СРСР повернув їм незалежність після 40 років окупації. Захід, США, інші країни трималися твердої лінії і не визнавали примусового включення цих країн в Радянський Союз. ... одного дня, думаю, Крим повернеться до складу України", - сказав він. >>