Станом на 1 квітня в Чорному морі перебувають водночас шість фрегатів 2-ї Середземноморської групи НАТО (SNMG2).
Експерти вважають таку численну присутність безпрецедентним фактом.
Як уточнив головний редактор інформагентства Black Sea News Андрій Клименко, вранці 1 квітня до Одеси зайшли фрегат Королівських ВМС Канади HMCS Toronto (FFH 333) і фрегат ВМС Іспанії ESPS Santa Maria (F-81).
Трохи пізніше в цей же день до грузинського порту Поті зайшли фрегат HNLMS Evertsen (Нідерланди), фрегат TCG Yildirim (Туреччина), фрегат BGS Drazki (Болгарія) і фрегат ROS Regele Ferdinand (Румунія).
Він також зауважив, що звичний склад з’єднання НАТО SNMG2 за роки його існування — 4-8 фрегатів та один корабель постачання. «На сьогодні вперше маємо 12 (!) вимпелів, (7 фрегатів, 4 корвети + плавбаза)», — додав Клименко.
Тим часом, за повідомленнями грузинських ЗМІ, командувач з’єднанням контр-адмірал Будевейн Бутс сказав журналістам: «Те, що Росія, використовуючи силу, змінила межі, для нас неприйнятно. І саме з урахуванням активної агресивності, яку здійснює Росія, ми збільшили своє представництво в Чорноморському регіоні. Наша мета — зміцнити відносини з Грузією. Ми і в минулому проводили навчання разом iз морськими силами Грузії, і плануємо це і в майбутньому».
За словами контр-адмірала, кораблі НАТО залишаться в порту Поті до 4 квітня і разом iз департаментом берегової охорони МВС Грузії візьмуть участь у морських навчаннях.
Більше того, НАТО планує ще більше наростити свою військову присутність у Чорному морі через відкриту агресію, яку Росія проявляє в регіоні.
Зокрема, в Альянсі можуть прийняти рішення про посилення навчань української та грузинської берегової охорони і військово-морських сил.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розповів, що таке рішення можуть ухвалити вже 3-4 квітня, на зустрічі міністрів закордонних справ країн Альянсу.
«НАТО стурбоване агресивною поведінкою Росії, у тому числі її триваючими діями проти України, а також захопленням українських моряків і кораблів біля Азовського моря. НАТО вже нарощує свою присутність у Чорному морі. І ми продовжуємо тісно співпрацювати з нашими партнерами в регіоні», — наголосив він.
Єнс Столтенберг зауважив, що судна НАТО будуть і надалі заходити в порти Чорного моря. Планується, що в 2019 році сили НАТО майже щомісяця заходитимуть до українських портів. Також особлива увага партнерів буде спрямована на допомогу військовим та повітряним силам України.