В Інституті біоенергетичних культур та цукрових буряків вважають, що за розробленою технологією вирощування змішаних посівів — майбутнє.
Тому бажаючим вирощувати енергетичні культури в інституті радять не робити ставку на одну з них, а одразу організовувати енергетичний конвеєр.
За існуючими оцінками, 20-40 мільйонів гектарів землі в Європі, з погляду традиційного сільськогосподарського виробництва, не придатні для класичного використання.
Але ці землі можна використати в іншому амплуа, одним з яких є вирощування енергетичних культур.
Багатообіцяючими для енергетичних цілей культурами в Україні є швидкоростучі дерева (різні види верби і тополі), міскантус та сорго.
Їх можна використовувати для виробництва тепла й електроенергії. Іншою перспективною можливістю є виробництво рідкого палива, наприклад, iз ріпаку.
Енергетичну вербу науковці радять вирощувати поруч із міскантусом або світчграсом. Окрім того, комбінація двох останніх культур робить зручнішим процес збирання біомаси: досвід показує, що світчграс взимку вилягає під снігом, натомість тверде стебло міскантуса його підтримує і дозволяє краще розвиватися.