Далеко не всі титуловані боксери-професіонали мають успішне аматорське минуле.
Приміром, про попередній боксерський «бекграунд» на аматорському ринзі 31-річного Артема Далакяна з Дніпра, котрий минулих вихідних у Києві вдруге захистив титул чемпіона світу за версією WBA у найлегшій вазі, відомо зовсім мало.
Серед здобутків, датованих «допрофесіональною ерою», окреме місце посідає його перемога на чемпіонаті світу серед військовослужбовців. Відносно скромними були й перші професіональні кроки Далакяна.
Тривалий час його кар’єра оберталася навколо поясу континентального чемпіона WBA, котрий Артем захищав чотири рази. Натомість слава та визнання до Далакяна — до слова, уродженця Баку, родина котрого через Карабаський конфлікт 1991 року переїхала з Азербайджану до українського Запоріжжя, — прийшли в поточному році, коли у лютому він здобув титул чемпіона світу за версією Всесвітньої боксерської асоціації.
На відміну від інших наших співвітчизників, які володіють боксерськими чемпіонськими поясами, практично всі свої поєдинки на профі-ринзі Далакян проводить в Україні. Лише бій за вакантний титул чемпіона світу WBA Артем провів за кордоном.
Питаннями ж захисту цього почесного трофею він займається в Києві. Обох претендентів на пояс — тайця Сиричая Тайєна та домініканця Грегоріо Леброна — Далакян «відчепив» достроково.
Представника Таїланду Артем переміг технічним нокаутом у восьмому раунді. Натомість гість із Домініканської республіки протримався на ногах лише п’ять повних періодів, після чого виграшна серія Далакяна на профі-ринзі подовжилася до 18 поєдинків, дві третини з яких було завершено достроково.
36-річний Леброн — не виглядав аж занадто серйозним для Артема опонентом. На шляху до поєдинку за чемпіонський титул домініканець уже мав у своєму пасиві чотири програшні бої.
Поєдинок проти Далакяна Леброн розпочав наполегливо й агресивно, розуміючи безперспективний характер заходу на 12-раундовий марафон iз молодшим за себе на п’ять років опонентом.
Утім лише в першому раунді господар рингу дозволив супернику диктувати свої правила. Надалі ж наш співвітчизник не раз відправляв Леброна в нокдаун, змусивши рефері зупинити протистояння «за явною перевагою одного з бійців».
Перед боєм Артем наголошував, що готовий провести всі 12 раундів, але зробить усе можливе, аби все завершилося значно швидше. Зрештою, аби виголосити ім’я переможця, ринг-анонсеру поєдинку довелося чекати лише половину часу, відведеного на весь двобій.
Як визнають вітчизняні експерти зі світу боксу, поєдинок Далакян — Леброн викликав не надто багато інтересу у шанувальників спорту.
По суті, арена, зведена у невеликому виставковому залі столиці «Парковий», від самого початку не передбачала значного глядацького ажіотажу. Вельми скромно про другий захист чемпіонського титулу WBA відгукнулися й світові спортивні ЗМІ.
Утім, нічого дивного, адже в «Мецці» професіонального боксу, котрою є Сполучені Штати Америки, Далакяна бачили лише одного разу. На перший захист Далакяна — улітку 2018 року — до Києва приїздив легендарний конферансьє боксу Майкл Баффер.
Цього разу все виглядало дещо скромніше. Вочевидь, аби вивести свого підопічного на нову іміджеву орбіту, вітчизняній промоутерській компанії «Юніон Боксінг Промоушен» не обійтися без співпраці з заокеанськими «зубрами» боксерської промоції.