Реванш Усика та Ф'юрі: прогнози експертів на майбутній поєдинок
Усик та Ф'юрі анонсували дату другого поєдинку. Ф'юрі розраховує на свою перемогу. А експерти називають фаворитом Усика >>
Олексій Цибко на регбійному полі.
«Гра справжніх чоловіків», як називають регбі, потроху виходить із тіні значно популярніших в Україні видів спорту. Приводом ще раз заявити про красу й силу регбійних змагань стане відбірковий матч чемпіонату Європи в дивізіоні А-2 між збірними України та Німеччини, який відбудеться 12 жовтня в Києві (стадіон «Спартак», 13.00). Ідеться про те, що в разі успішного завершення турніру українські майстри овального м'яча зможуть підвищитися в класі, тобто гра явно варта свіч. Напередодні поєдинку з «бундестімом» із журналістами спілкувалися виконуючий обов'язки президента ФРУ В'ячеслав Калитенко, головний тренер збірної Володимир Муха, капітан команди Олексій Цибко та суддя міжнародної категорії Дмитро Самойленко.
— Підготовка складалася з двох етапів, останній з яких — безпосередньо київський, — почав тренер Володимир Муха. — На жаль, всі кращі сили нам зібрати не вдалося — декілька провідних гравців з українських клубів отримали травми, а з «росіянами» ситуація проста — в наших північних сусідів закінчується внутрішній чемпіонат, і їх можуть просто не відпустити на матч іншої збірної. Що стосується українських «повпредів» у клубах Іспанії та Франції, то на них очікуємо у п'ятницю.
Щодо відомостей про німців, то це дуже швидкісна команда, яка, програючи по ходу матчу, в останні хвилин 15 розпочинає потужний штурм, намагаючись вирвати перемогу. Подібне трапилося в нашій першій зустрічі, у Гейдельберзі, коли ми вели (26:20), але в самому кінці господарі зрівняли рахунок. Вважаю, українські регбісти сильніші за суперника у півзахисті і в міцності. Але при цьому в нас немає рівноцінних замін, на відміну від німецької збірної. Зазначу, що велике значення матиме якість поля — нам на руку, якщо пройде дощ, — у такому випадку швидкість нівелюється.
Нещодавно німці зіграли внічию товариську зустріч зі студентською збірною Уельсу — 30:30, але на поле виходили лише гравці з клубів Німеччини, а до Києва, безперечно, приїдуть кращі сили, у тому числі й «іноземці». Німці прилітають у суботу в першiй половині дня, поселяться на Олімпійській базі у Кончі-Заспі й одразу випробують поле регбійного стадіону «Спартак», на вулиці Фрунзе.
В'ячеслав Калитенко зазначив, що вхід на стадіон у неділю буде вільним. Крім головного поєдинку, відбудуться матчі «юних надій» та юніорів. Особливе роздолля чекає на любителів пива й піци — цього обіцяють «неміряно». «Дуже сподіваємось на аншлаг на «Спартаку», — каже в.о. президента Федерації. — За такої підтримки у гравців збірної України повинні вирости крила, і тоді німцям нічого не допоможе».
Олексій Цибко:
Окремо цікавість журналістів «УМ» задовольнив 36-річний Олексій Цибко — капітан національної збірної, майстер спорту СРСР з легкої атлетики та регбі.
— Напевно, гра проти Німеччини стане для мене останньою за національну команду — потрібно давати шлях молодим, — каже Цибко, одразу додаючи: — Але з регбі йти я не збираюсь — виставлю свою кандидатуру на виборах президента ФРУ і сподіватимусь на перемогу. Я знаю, як допомогти розвитку українського «овального м'яча».
Щодо конкретного недільного поєдинку, то зустріч із німцями для нас має величезне значення. Дуже важливо, щоб регбійна Україна була представлена у вищому регбійному дивізіоні, де грають такі команди, як Іспанія, Румунія, Росія, Грузія, Чехія і Португалія. У європейській класифікації ми зараз займаємо сьоме місце, тобто перебуваємо за кілька кроків від європейської еліти.
Відомо, що 12 жовтня Київ збирається відвідати президент Європейської федерації регбі француз Жан-Клод Бакке. Посадовець такого рангу вирішив прибути з офіційним візитом в Україну в той час, коли на стадіонах Австралії проходитимуть матчі Кубка світу. Чому? Справа в тім, що за останні два роки Україна виразно заявила про себе на міжнародній арені у великому регбі. Крім того, на чемпіонатах Європи з «регбі-7» (це регбійний аналог міні-футболу. — Ред.) торік ми були шостими, а в цьому році — п'ятими. Деякі українські регбісти, котрі виступають у провідних європейських чемпіонатах, користуються за кордоном великою популярністю. Тому й не дивно, що президентові цікаво подивитися на українське регбійне господарство...
— Олексію, ви маєте бути добре обізнаним з німецьким регбі. З 1992 по 1994 рік ви виступали в одному з клубів Німеччини, ставали кращим гравцем сезону. Доводилось чути, що вам надходили пропозиції грати за німецьку збірну. Чому відмовилися?
— Така пропозиція справді виходила від керівних осіб німецької федерації та тренерського штабу «бундестіму», з якими в мене склалися теплі стосунки. Чому відмовився? Я реально оцінював, що в Німеччині я ніколи не став би своєю людиною і почувався б іноземцем.
— Мабуть, після повернення в Україну ви були засмучені станом розвитку українського регбі...
— Мені пощастило грати з такими відомими в регбі людьми, як Гоняний, Хайруллін, Кана, Муха, Фещенко, Овсянник... Вони здобули у 1991 році «Авіатору» бронзові нагороди чемпіонату СРСР. Та за якихось три роки від тієї могутньої команди не лишилося й сліду. На зміну визнаним майстрам прийшли зовсім молоді хлопці. Регбі почало занепадати. Зараз я вважаю, що необхідно змінити принцип роботи всієї системи українського регбі.
— І яким чином?
— Передусім встановити чіткі юридичні норми: гравець — клуб, клуб — національна федерація, федерація — закордонний клуб. Адже донедавна в українському регбі навіть таке поняття, як трансферна політика, було відсутнє, навколо переходів гравців панував хаос.
— Посада президента федерації — велика відповідальність. Чому вважаєте, що цією людиною повинні бути саме ви?
— Уже два роки я допомагаю українському регбі, і мені вдалося знайти потрібних людей, здатних вкласти кошти у розвиток цього виду спорту. Впродовж останніх 12 років регбі в Україні трималося суто на ентузіазмі гравців і тренерів. Фінансування, яким ФРУ щороку підтримує Європа, катастрофічно не вистачає.
По суті, розвитком регбі в Україні займалася тільки одна людина, яка впродовж семи років була виконуючим обов'язки президента федерації. І протягом усього часу не було створено нічого. Навіть банальної бухгалтерії, не кажучи вже про свій офіс, стадіон або тренувальну базу. Я готовий взяти на себе відповідальність за майбутнє українського регбі, дотувати дитячо-юнацькі школи; думаю, перші два роки федерація здатна буде оплачувати клубам вступні внески. Нам обов'язково повернути на трибуни глядачів. Адже сотня вболівальників, які відвідують матчі національного чемпіонату, — це мізер. У вітчизняній першості має бути інтрига.
І В Н П ІО О
1. Україна 4 3 1 0 107-55 11
2. Німеччина 4 3 1 0 102-60 11
3. Голландія 4 1 1 2 73-78 7
4. Польща 4 1 1 2 52-77 7
5. Швеція 4 0 0 4 49-114 4
19.10.2002 Україна — Польща — 20:11
24.11.2002 Німеччина — Україна — 26:26
27.04.2003 Голландія — Україна — 18:24
24.05.2003 Україна — Швеція — 37:0
12.10.2003 Україна — Німеччина
25.10.2003 Польща — Україна
16.04.2004 Україна — Голландія
1.05.2004 Швеція — Україна
Усик та Ф'юрі анонсували дату другого поєдинку. Ф'юрі розраховує на свою перемогу. А експерти називають фаворитом Усика >>
Фінальні протистояння в спорті — це завжди боротьба запекла. >>
Київський «Сокіл» на правах чемпіона України цієї осені розпочав та вже завершив виступи в Континентальному кубку — вибув за підсумками другого раунду без жодної перемоги. >>
Кінематографічний «Оскар», Нобелівська премія, «Золотий м’яч». >>
Українську стрибунку у висоту Ярославу Магучіх визнали найкращою легкоатлеткою Європи 2024 року . Нагороду від European Athletics їй вручили у Скоп’є під час церемонії Golden Tracks. >>
Офіційно ратифікувала світовий рекорд української стрибунки у висоту Ярослави Магучіх - Міжнародна федерація легкої атлетики (World Athletics). >>