Українська шпага багатьом показала, що таке прах і пух

09.10.2003
Українська шпага багатьом показала, що таке прах і пух

Так напередодні боровся за «золото» Максим Хворост (ліворуч). (РЕЙТЕР)

      Добрі новини приходять із далекої Куби. Другий день чемпіонату світу з фехтування у Гавані став тріумфом українців. Після змагань у чотирьох видах програми на рахунку наших «мушкетерів» вже три медалі: до «срібла» шпажиста Максима Хвороста додалося одразу два «золота».

      За повідомленням сайту www.sports.com.ua, в жіночій шпазі українка Наталка Конрад мала найсильнішу суперницю на стадії чвертьфіналу. Німкеня Бокель — чемпіонка світу 2001 року — вважалася фавориткою й цього світового турніру, та ба — дорогу їй перейшла наша Наталка. Перемогою (6:5) Конрад помстилася Бокель за те, що на раунд раніше німецька шпажистка вивела з боротьби нашу Надію Казамирчук. У півфіналі Наталя виявилася сильнішою за китаянку На Лі (13:11), а у вирішальному бою з перевагою в один точний укол перемогла темношкіру француженку Морін Нізіма — 10:9.

      Зайве й казати, яку радість принесло Наталці Конрад (до заміжжя — Грузинській) перше в житті звання чемпіонки світу. Так само вперше у своїй кар'єрі стояв на найвищій сходинці п'єдесталу пошани й інший український герой вівторка — шабліст Володимир Лукашенко. «Частокіл» зі світових зірок шаблі Володя проходив упевнено: білоруса Дмитра Лапкеса (19-й за рейтингом у світі) бито з рахунком 15:8; далі — Луїджи Тарантіно, найсильніший у своєму амплуа в Італії та постійний суперник титулованого росіянина Познякова в боротьбі за світову першість, — 15:11; у півфіналі четверту шаблю планети, угорця Феранчика, Лукашенко здолав із мінімальною перевагою — 15:14, а у фіналі був явно сильнішим за румуна Міхая Коваліу — 15:11.

      Своєю перемогою українець довів, що недаремно входить у десятку найсильніших шаблістів планети. Прогрес Лукашенка вражає: на чемпіонаті світу-99 у Кореї він став 36-м, на торішній першості у Португалії — 20-м, і ось тепер — перемога. Навряд чи применшує її значення i той факт, що в гаванському чемпіонаті не бере участі група сильних фехтувальників із Росії, які запізнилися на початок змагань через страйк французьких льотчиків.

      Відтак два дні першості вивели збірну України в одноосібні лідери загального заліку. Двох золотих нагород не вибороли ще жодні д'Артаньяни.