Свинарники, курятники та інші нежитлові приміщення, що належать селянам на праві власності, не повинні обкладатися податком на нерухомість.
Ініціатором законопроекту «Про внесення зміни до статті 266 Податкового кодексу України» (№8484) виступив позафракційний нардеп Юрій Дерев’янко.
Останніми роками Державна фіскальна служба України приймає протиправні рішення про визначення податкового зобов’язання з податку на нерухоме майно, яке перебуває у власності фізичних осіб, відмінне від земельної ділянки, оскільки нерухоме майно, яке належить фізичним особам на праві власності, не є об’єктом оподаткування, бо використовується позивачем безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.
Тим часом у деяких статтях Податкового кодексу сказано, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Виходячи з положень Державного класифікатора будівель та споруд, затвердженого наказом Держстандарту України у 2000 році, до будівель сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства належать і ті, що їх використовують у сільськогосподарській діяльності, — наприклад корівники, стайні, свинарники, кошари, кінні заводи, собачі розплідники, птахофабрики, зерносховища, склади та надвірні будівлі, підвали, винокурні, винні ємності, теплиці, сільськогосподарські силоси.
Нардеп каже, що це правило автоматично поширюється й на селян, які не є юридичними особами, оскільки люди використовують такі нежитлові приміщення для розведення свиней, корів тощо. Вважаючи це несправедливим, він і запропонував додати таке уточнення до статті 266 Податкового кодексу.