Тривалість очікування нової квартири в Донецьку перевищує навіть тривалість життя. Тому й практикуються усе частіше сумнівні перепланування й перебудови наявних житлових помешкань.
Сумнівний «хатопад» докотився й до Донецька, де просідання грунту внаслідок підтоплення підземними водами закритих шахт становить серйозну небезпеку для будівель. Щоправда, цього разу у Ленінському районі міста частина приватного двоповерхового будинку впала внаслідок грубого порушення «майстрами» правил ведення робіт для зміцнення фундаменту.
За попереднім висновком фахівців, четверта частина двоповерхової споруди обвалилася після зміщення фундаментних блоків майже на 15 сантиметрів. І хоча обійшлося без потерпілих, на подію вже встигли відреагувати у міськвиконкомі. Приміром, міський голова Донецька Олександр Лук'янченко (до речі, сам за фахом будівельник) зробив досить прозорий натяк стосовно причини інциденту: «Будівництвом та переплануванням приміщень повинні займатися проектні організації, а не приватні фірми, що не мають відповідних ліцензій».
Варто сказати, такий висновок керівника міста з'явився не тільки внаслідок згаданого випадку, а після деяких результатів роботи спеціально створеної комісії, яка веде перевірку досить поширених нині в Донецьку перепланувань житлових приміщень. Зокрема, власникам квартир, де триває «перебудова», видано більше 400 офіційних попереджень щодо припинення ремонтних робіт. Крім того, складено майже 300 протоколів, що передбачають не тільки адміністративну, а й матеріальну відповідальність за очевидні порушення — сума штрафів уже сягнула 7774 гривень. Однак, як засвідчує недавній випадок у Ленінському районі, ніщо не зупиняє власників помешкань у прагненні перепланувати та перебудувати будинки на свій лад. І, зрештою, їх зрозуміти можна, адже, за інформацією обласного управління статистики, мешканцю Донецька, який оце зараз стане в чергу на отримання нового житла, доведеться чекати квартиру аж 73 роки!