Українські тепличні комбінати різко підвищили ціни на огірки та капусту.
Істотному подорожчанню місцевої продукції не перешкоджає навіть присутність на ринку огірків із Туреччини і Польщі.
На кінець минулого тижня господарства відвантажували гладкі огірки по 48-52 гривні за кілограм, або майже на чверть дорожче, ніж тижнем раніше.
Огірки колючих сортів надходять у продаж по 68-72 гривні, здорожчавши в середньому на 55 відсотків. 20 відсотків у ціні додала й рання капуста.
Стрибку цін посприяло не лише збільшення попиту перед святковими вихідними, а й істотне подорожчання імпортної продукції, ціни на яку за тиждень виросли в середньому в півтора раза.
В підсумку українські тепличні огірки коштують у 1,7-2 рази дорожче, ніж на початку квітня минулого року.
Однак багато учасників ринку не виключають, що вже наступного тижня в цьому сегменті варто очікувати цінового зниження.
Тим часом, за інформацією проекту «АПК-інформ: овочі і фрукти», тепличні помідори з початку тижня подешевшали в середньому на 5 відсотків: з 55 до 52 гривень за кіло.
Йти на цінові поступки господарства змушені навіть в умовах подорожчання імпортних томатів із Туреччини, які з початку тижня зросли в ціні на 18-19 відсотків.
Проте й українські тепличники відвантажують томати в середньому на 18 відсотків дорожче, ніж в аналогічний минулорічний період.
Утім уже наступного тижня ціни на цю продукцію можуть знизитися ще, бо врожай збільшується.
Ціни на яловичину і телятину за останній місяць мало змінилися. Хоч свинина вже й наздоганяє яловичину, а деякі її види навіть переганяють.
Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв констатував, що за останні півроку окремі види м’яса навіть подешевшали: «Сьогодні ціни на м’ясні продукти не викликають занепокоєння. Важка ситуація була влітку й у вересні 2017 року, коли Антимонопольному комітету довелося втручатися в ситуацію. Але після цього ціни на м’ясну продукцію і курятину стабілізувалися».
Серед соціальних продуктів яйця та курятина подешевшали найбільше.
Інша тенденція на ринку молокопродуктів. Як повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока, глобальний попит на масло залишається високим, що відображається на цінах, які знову підскочили після серйозного зниження у вересні-січні.
Не вплинув навіть той факт, що виробництво масла в Європі та США зросло на 2,2-4,3 відсотка. Споживання молокопродуктів у розвинутих країнах постійно зростає.
Експерти прогнозують, що в другій половині року існує велика ймовірність повернення рекордних цін на масло.
У березні Український молочний індекс, що показує умовну прибутковість виробництва молока в комерційних господарствах, впав відразу на 8,7 відсотка, продовживши негативну тенденцію перших двох місяців року.
Нагадаємо, що в Україні споживання молочки населенням знижується останні двадцять років.
Підвищення цін впливає на попит паралельно зі зниженням кількості та якості молочної продукції.