Щедрою рукою наші державні мужі роздають подарунки єдиному українському призеру Олімпіади-2018 Олександру Абраменку.
Через кілька днів після виграшу миколаївським фристайлістом золотої медалі у Пхенчхані міністр молоді та спорту Ігор Жданов зробив надбанням спортивної спільноти фото оперативно виданого ним наказу про виплату обіцяних державою «золотих» призових у 125 тисяч доларів.
«Дякую за видатну перемогу на зимових Олімпійських іграх», — написав на своїй сторінці у «Фейсбуці» «спортивний» міністр.
Коли ж Абраменко повернувся з Південної Кореї, пронісши перед тим на церемонії закриття Ігор державний прапор України, Олександр разом зі старшим тренером збірної України з фристайлу Енвером Аблаєвим потрапив на офіційний прийом до Президента країни Петра Порошенка, де з його рук отримав орден «За заслуги» ІІІ ступеня та сертифікат на квартиру. Також державною нагородою відзначили й Аблаєва.
«Уся Україна бачила переможний стрибок Олександра Абраменка на ХХIII зимових Олімпійських іграх в Пхенчхані. Це — перемога, про яку всі мріяли, яку дуже сильно чекали», — відзначив у своєму «Твіттері» глава держави.
Про свою фінансову підтримку олімпійському чемпіону та головному наставнику збірної заявив і харківський бізнесмен Павло Фукс, пообіцявши їм призові в сумі 50 тисяч доларів кожному.
Голова НОК України Сергій Бубка таке рішення бізнесмена називає справжнім вчинком, наголошуючи, що стратегічним партнером спорту в країні все ж має бути держава.
«Важливо створювати умови, аби підприємці вкладали гроші в спорт. І на даному етапі їхня допомога вітчизняному спорту дуже необхідна. Але ніякий бізнесмен не замінить державу, бо, окрім неї, це нікому не потрібно», — каже Бубка.
До речі, відзначили олімпійського чемпіона з фристайлу й у Національному олімпійському комітеті, назвавши Абраменка найкращим спортсменом лютого в Україні.
При цьому звання кращого тренера місяця отримав старший тренер збірної України з фристайлу Енвер Аблаєв, який у Пхенчхані активно допомагав українському чемпіону підкорювати спортивну вершину.
Цікаво, що, підбиваючи спортивні підсумки останнього місяця зими, експерти НОК дещо порушили свою традицію, згідно з якою вони нагороджували званням «кращий» спортсмена та його особистого наставника.
До слова, в Абраменка персональним тренером є заслужений тренер України Юрій Кобельник iз Миколаєва.
Як наголошує новоспечений олімпійський чемпіон, саме Кобельник «вклав у нього всі свої знання, поставив йому техніку, котра дозволила в подальшому правильно стрибати».
Водночас в останні три роки Абраменко активно співпрацював зі старшим тренером збірної Аблаєвим, у котрого за плечима три Олімпіади у складі «синьо-жовтих», та Максимом Нескоромним, який обіймає посаду президента миколаївської федерації фристайлу. Їхній внесок у свій тріумф він називає «немалим».
Варто зазначити, що Україна ввійшла до п’ятірки країн з найбільшими призовими за олімпійські нагороди Пхенчхана. Абсолютним лідером у цьому питанні став Казахстан, керівники котрого пообіцяли своїм олімпійцям за «золото» 210 тисяч доларів.
Утім у Південній Кореї казахська збірна «зимовиків» змогла розжитися лише однією «бронзою», за яку фристайлістка Юлія Галишева отримає 62,5 тис. доларів.
Другою в рейтингу найщедріших держав стоїть Італія, троє золотих медалістів котрої отримають по 150 тисяч доларів.
Уряд Латвії олімпійське «золото» для своїх спортсменів оцінив 142 тисячами, хоча більше «бронзи» латвійським олімпійцям у Пхенчхані виграти не вдалося.
Для олімпійських чемпіонів iз Білорусі передбачена державна винагорода у розмірі 132 тисяч. Україна ж своєму чемпіону презентувала 125 тисяч доларів.