Президент США Дональд Трам заявив 2 грудня, що США виходять iз Міжнародного пакту ООН про мігрантів, мета якого — покращення міжнародного регулювання міграційної кризи.
Як зазначено в комюніке представництва США в ООН, Пакт є «несумісним» iз міграційною політикою Сполучених Штатів.
«Сьогодні американське представництво в ООН попередило Генеральний секретаріат, що США надалі не будуть брати участь у Міжнародному пакті про мігрантів», йдеться також у заяві.
У вересні 2016 року 193 країни-члени Генеральної асамблеї ООН одноголосно ухвалили текст під назвою «Нью-Йоркська декларація про біженців і мігрантів».
Вона мала поліпшити міжнародне управління міграційною кризою, включно з прийомом мігрантів, допомогою з поверненням, впорядкуванням міграційних потоків та інших пов’язаних iз міграцією питань.
Декларація доручала Верховному комісаріату з біженців розробити та запропонувати Всесвітній пакт про мігрантів і біженців. Ця пропозиція мала бути представлена у річному звіті комісаріату Генеральній асамблеї ООН у 2018 році.
Пакт мав визначити рамкову концепцію вирішення кризи та запропонувати конкретну програму дій.
«Нью-Йоркська декларація містить низку положень, несумісних з американською міграційною політикою та принципами указів адміністрації Дональда Трампа з міграційних питань. Америка пишається своїм імміграційним минулим і своїм лідерством у справі допомоги мігрантам і біженцям у всьому світі.
США зробили в цьому питанні більше, ніж будь-яка інша країна світу, і наша щедрість не зменшиться. Але наші рішення в галузі міграційної політики мають прийматися американцями і лише американцями. Ми самі вирішимо, як краще захищати наші кордони і хто буде допущений до в’їзду до нашої країни», — наголошується у заяві американського представництва при ООН, яку поширила його глава Ніккі Хейлі.
Рішення США вийти з Пакту було оприлюднене в той момент, коли ООН, Європейський Союз та Африканський Союз вирішили провести спільну операцію з термінової евакуації мігрантів iз Лівії, які стали жертвами торгівлі людьми. Операція мала бути проведена впродовж найближчих тижнів.
ООН iще не відреагувала на американську заяву. Нагадаємо, що за час президентства Дональда Трампа США вийшли з підписаної адміністрацією Барака Обами Паризької кліматичної угоди та вийшли зі складу ЮНЕСКО.
А ТИМ ЧАСОМ…
Німеччина буде платити більше мігрантам за виїзд iз країни, повідомило федеральне міністерство внутрішніх справ.
Це стосується всіх, кому відмовлено у наданні притулку в Німеччині, відтак вони мають залишити країну.
На цей час у Німеччині перебувають понад 115 тисяч мігрантів, яким відмовлено в наданні притулку. Починаючи з 2015 року з цієї групи країну залишили лише 19 тисяч.
Решта надалі перебувають у ФРН на державному утриманні. Для стимулювання їх виїзду МВС розробило програму, за якою кожен згодний виїхати отримає одну тисячу євро, але не більше трьох тисяч на родину. З цими грошима мігрант має розпочати нове життя на батьківщині чи в іншій країні.
Окрім того, впродовж наступних 12 місяців він буде отримувати додаткові виплати від уряду Німеччини, щоб обжитися на новому місці. Програма розпочне діяти з 28 лютого 2018 року.
Утримання одного мігранта-нелегала в Німеччині обходиться німецьким платникам податків у рази більше.