Політик визнає, що закон не є ідеальним і буде коригуватися. Проте після врахування вимог депутатів Радикальної партії документ дозволяє вже цього місяця підняти пенсії не 9 млн., а 10,5 млн. українців.
«У грудні мені буде 45 років. Пенсійного віку — 60 років — я досягну, дасть Бог, у 2032 році. Необхідний стаж для призначення пенсії — 35 років. Сьогодні у мене страхового стажу — 26 років і 10 місяців. З урахуванням середньої зарплати для обчислення пенсії 3764,40 гривнi моя пенсія сьогодні була б 6445 гривень. Я хочу і зроблю все від мене залежне, щоб у кожного українця була така пенсія!» — зазначив Ляшко.
Також народний депутат попросив працівників Пенсійного фонду порахувати, яке підвищення до пенсії отримає його мама з 1 жовтня цього року.
Виявилося, що її пенсія збільшиться на 547,56 гривнi. На стільки ж, як у мами Ляшка, зросте пенсія у 5 мільйонів пенсіонерів.
«На відміну від Тимошенко та Опоблоку, які борються тільки за владу і тому не голосували за підвищення вдвічі мінімальної зарплати для 4 мільйонів українців, не голосували за підвищення пенсій для 10,5 мільйона пенсіонерів, наша команда бореться не за владу, а за людей. Тому ми з усіх сил вигризаємо підвищення зарплат і пенсій для українців. Це моя головна мета — економічне зростання України, нові робочі місця, подолання бідності, радикальне підвищення доходів і купівельної спроможності українців. А інакше для чого йти в політику?!» — запитав лiдер радикалiв.
Він додав, що наступним кроком РПЛ буде збільшення мінімальних зарплат українцям. «Більша зарплата — більша пенсія! Ми продовжуємо добиватися від уряду мінімальної зарплати 5 тисяч гривень на місяць. Від цього напряму залежить, чи будуть мільйони українців отримувати достойну пенсію», — переконаний народний депутат.
Які вимоги відстояли радикали
Принципові вимоги РПЛ були озвучені під стенограму головою Комітету соцполітики ВР України і підтримані парламентом:
1) Вже з 1 жовтня цього року мінімальну пенсію підвищено з 1312 до 1452 грн., тобто на 11%, а не на 5% (до 1373 грн.) як пропонував уряд! Це означає підняття пенсій на 140 грн. для більш ніж 4 млн. українцiв, які сьогодні отримують мінімальну (1312 грн.) або близьку до мінімальної пенсію.
2) На законодавчому рівні гарантовано, що пенсії та соціальна допомога не можуть бути меншими від прожиткового мінімуму. Тепер люди з інвалідністю за законом отримуватимуть не 60% чи 80% прожиткового мінімуму, а не менше 100%! РПЛ вдалося вигризти відновлення виконання вимог статті 46 Конституції України «Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом».
3) Домоглися підняття пенсій та соціальної допомоги:
— в середньому на 352 грн. (до 1452+ грн./мiс.) для 100 тис. українських жінок, що раніше вийшли на пенсію та отримували виплати нижчі від прожиткового мінімуму;
— в середньому на 273 грн. (до 1373+ грн./мiс.) ДЛЯ 1 млн. пенсіонерів, що не мають достатнього страхового стажу для отримання мінімальної пенсії;
— на 424 грн. (до 1373+ грн./мiс.) для 500 тис. пенсіонерів, що сьогодні не мають мінімального страхового стажу та виживають на «соціальну допомогу» в 949 грн.;
4) скасовано податок на пенсії (15%) для працюючих пенсіонерів;
5) до страхового стажу для нарахування пенсії враховано період навчання у внз за держзамовленням;
6) до страхового стажу для нарахування пенсії враховано час здійснення підприємницької діяльності, впродовж якого сплачувались соціальні внески;
7) не допустили підвищення ЄСВ для працівників iз шкідливими та важкими умовами праці — шахтарів, металургів, хіміків, нафтовиків, газовиків, енергетиків та ін. Залишили для них ЄСВ 22% замість 37%, до яких уряд хотів підняти ЄСВ.