Бомбовий замах у суботу в ресторані ізраїльського міста Хайфа, під час якого загинули 19 осіб та сама жінка-шахід, яка його здійснила, має серйозні наслідки. Відповідальність за замах взяла на себе організація «Ісламський джихад», а виконавицею була 27-річна Ханаді Джарадат із палестинського міста Джанін. Вона була побожною жінкою, отримала правничу освіту в Йорданії, цього тижня мала закінчити судову практику і отримати ліцензію правника. На такий відчайдушний крок жінку штовхнуло вбивство на її очах ізраїльськими військами брата та кузена.
У відповідь на замах у Хайфі ізраїльські війська висадили в повітря будинок Ханаді, піддали бомбардуванням палестинські землі та навчальний табір «Ісламського джихаду», розташований за 16 кілометрів на північ від столиці Сирії Дамаска. Останній крок Ізраїлю можна розглядати як акт агресії щодо сусідньої країни чи акт державного тероризму. Останній раз ізраїльська авіація бомбардувала територію Сирії 1982 року.
Сирія заявила, що на її території немає військових навчальних таборів закордонних збройних груп. Вона засудила дії Ізраїлю та поставила вимогу засудити агресію на скликаному на її вимогу надзвичайному засіданні Ради Безпеки ООН. Дискусія стосовно загострення сирійсько-ізраїльських відносин у РБ відбулася, але вчора було вирішено відкласти прийняття відповідного рішення на кілька днів.
У зв'язку з різким загостренням ситуації Ясир Арафат запровадив надзвичайний стан на теренах Палестинської Автономії та утворив «надзвичайний» уряд у складі восьми чоловік на чолі з недавно призначеним прем'єр-міністром Ахмедом Кореї.
ДО РЕЧІ
В Україні із занепокоєнням сприймають ескалацію напруженості на Близькому Сході, яка загрожує регіональному миру і безпеці, такий коментар оприлюднила прес-служба МЗС. Українське зовнiшньополiтичне відомство засуджує терористичні акти, вчинені 4 жовтня в місті Хайфа, внаслiдок яких загинули й отримали поранення десятки мирних жителів, але з іншого боку, вони занепокоєні діями Ізраїлю — повітряним бомбардуванням сирійських територій. Україна закликає всі причетні сторони виявляти стриманість, поважати принципи міжнародного права та дотримуватися відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН. Вирішення конфлікту, на думку МЗС України, має відбуватися шляхом дотримання положень «Дорожньої карти».