На недільних президентських виборах у Чечні переміг, як і варто було сподіватися, ставленик Кремля Ахмад Кадиров. За попередніми результатами, з 562 тис. 676 мешканців Чечні та російських військових з правом голосу на виборчі дільниці з'явилися 81,3 відсотка, з них більш ніж 80 відсотків віддали свої голоси за голову промосковської адміністрації республіки. Кадиров напередодні виборів заявив, що не сумнівається у своїй перемозі ще у першому турі та розповідав про президентські плани на майбутнє. З шести суперників Кадирова найбільше голосів зібрав Абдулла Бугаєв — 5,4 відсотка.
За безпекою проведення виборів стежили 15 тис. військових та міліціонерів. Спостерігачі від ОБСЄ, ПАРЄ, російських правозахисних організацій назвали вибори «несправжніми» і не прибули на них. За їх перебігом спостерігали лише представники Ліги арабських країн, Організації ісламської конференції та країн СНД. Вибори пройшли без серйозних інцидентів, про правильність підрахунку голосів можна лише здогадуватися.
Російське керівництво зі шкіри пнулося, щоб представити вибори як найкращий доказ нормалізації ситуації в республіці. Але критики виборів стверджують, що вони мало що змінять у роздертій конфліктами Чечні. Російська преса у своїх коментарях розділилася на два табори. «Независимая газета» та ліберальне бізнес-видання «Комерсант» вказують на те, що вибори в Чечні нагадували подібні виборчі фарси радянських часів, оскільки у Кадирова не було гідних суперників. Доходило до абсурду: у виборчих штабах суперників Кадирова висіли портрети... Кадирова, а так звані кандидати агітували за свого суперника. Один із них навіть подав у суд за образу честі... Кадирова. Інший опереточний «суперник», поет Микола Пайзуллаєв, не лише працює в адміністрації Кадирова, а й пише оди, в яких оспівує діяння свого начальника. В день виборів республіка була обвішана портретами Кадирова разом з Путіним, але виборчою агітацією це не вважалося. Прокремлівські «Известия» написали, що «хоча нова влада і не є досконалою, але вона все ж буде легітимною». Дотеперішній всенародно обраний 1997 року, коли республіка була вільною від росіян, президент Чечні Аслан Ахмадов заявив, що його рух у жодному випадку не визнає легітимність останніх виборів. Лідер ліберального російського «Союзу правих сил» Борис Нємцов назвав недільні вибори «фарсом».