Путін підписав антиправовий закон про спрощене надання громадянства Росії українцям

01.08.2017
Президент Росії Володимир Путін підписав схвалений раніше Державною думою закон, який передбачає спрощений порядок надання російського громадянства громадянам України, а також затверджує присягу на вірність Росії при прийнятті її громадянства.
 
Цю інформацію 30 липня оприлюднив офіційний інтернет-портал правової інформації Росії.
 
Державна дума — нижня палата парламенту — схвалила цей законопроект у третьому й останньому читанні 19 липня.
 
А 25 липня цей документ підтримала й верхня палата — Рада федерації.
 
Документ, серед іншого, визначає, що після набуття чинності від громадян України при наданні їм громадянства Росії не будуть вимагати обов’язкового нині для всіх іноземців підтвердження про вихід із попереднього громадянства від компетентних органів країни того громадянства, наголошується у коментарі на сайті «Радіо «Свобода».
 
Замість цього тільки для громадян України достатньо буде нотаріальної копії заяви про відмову від українського громадянства, що має бути направлена до українських владних органів.
 
Російські депутати стверджували, що Україна свідомо чинить перешкоди у виході з її громадянства, не надаючи належних документальних підтверджень, які «від України отримати неможливо».
 
Як записано в тексті закону, «відмова від наявного громадянства України здійснюється шляхом направлення заяви про відмову від громадянства до повноважного органу цієї держави».
 
Крім того, серед інших змін закон запровадить присягу на вірність Росії, яку мають складати іноземці при набутті російського громадянства, так що без її складення громадянство не буде надане.
 
Іще одна зі змін — встановлення можливості відкликати громадянство Росії в осіб, що були засуджені за звинуваченнями, пов’язаними з тероризмом.
 
В Україні вже звертали увагу, що Росія не повноважна встановлювати порядок виходу з українського громадянства, на що претендує згаданий російський закон.
 
Крім того, чинне законодавство України про громадянство не передбачає процедури «відмови від громадянства України», тому отримання громадянином України іноземного громадянства «у зв’язку з відмовою від громадянства України» не може розглядатися як законна підстава для припинення громадянства України — припинити громадянство України може тільки указ Президента України.
 
Як заявляв речник Державної міграційної служби України Сергій Гунько, «незалежно від будь-яких рішень будь-яких держав світу процедура залишиться такою, як і була, і громадяни, які не вийшли з громадянства відповідно до закону України, залишатимуться громадянами України».
 
Москва свідомо йде на провокацію, щоб надалі на її підставі плодити інші провокації. Згадаємо, масове надання російського громадянства мешканцям Криму стало однією з «підстав» окупації та анексії півострова.