Медична реформа не може не зачіпати: у когось малі діти, в інших — поважного віку рідні, та й «у розквіті сил» вистачає різних хвороб: від головного болю до недуг, що загрожують життю.
Які зміни очікують на українців у сфері медицини?
В Інтерньюз-Україна в рамках проекту U-Media проаналізували нововведення пов’язані з реформуванням галузі, та підготували доступну інфографіку, яка допоможе кожному розібратись, якою буде нова сучасна модель фінансування охорони здоров’я, за що в ній платитиме держава, які права та обов’язки матиме пацієнт.
Інфографіка допоможе розібратись, які послуги увійдуть до Державного гарантованого медичного пакета, що таке «тариф покриття» та «тариф співоплати», а також що треба знати про реімбурсацію, сімейного лікаря та госпітальні округи.
За пропонованою моделлю працює медицина в Польщі, Канаді, Великій Британії.
Є багато тих, хто небезпідставно проклинає нинішню так звану медичну допомогу, що перетворилася на систему здирництва з хворих і родичів.
Пропонована медреформа не зможе допомогти більшості тих, хто потребує допомоги саме зараз.
Але, щоб реально запрацювали зміни, потрібно їх запроваджувати — щоб лікарі держустанов і пацієнти звикли до того, що платити треба офіційно через касу.
Клієнти приватних медустанов переконують: у більшості випадків дешевше обходиться лікування за фіксованими розцінками.