Суд у Бразилії засудив колишнього президента країни Лулу да Сілву до дев’яти з половиною років в’язниці за обвинуваченням у корупції і відмиванні грошей.
У сторони захисту є можливість оскаржити вирок, тому поки що політик залишається на волі.
Екс-президента і його дружину звинувачували в тому, що вони не задекларували розкішний пентхаус у курортному місті Гуаружа і незаконно отримали 747,8 тис. доларів від будівельної компанії OAS в обмін на сприяння в отриманні контрактів з державною компанією Petrobras.
Його справа є частиною масштабного корупційного скандалу, в якому замішані інші бразильські високопосадовці.
Адвокати Да Сілви планують подати апеляцію на рішення суду.
Сам колишній президент продовжує наполягати на своїй невинуватості, заперечує будь-які протиправні дії i стверджує, що кримінальну справу проти нього сфабрикували його політичні опоненти.
Лула да Сілва, який виріс у бідній родині й починав політичну кар’єру в профспілковому русі, обіймав посаду президента Бразилії два терміни поспіль, з 2003-го по 2010 рік.
Він пішов iз посади глави держави з рейтингом підтримки у 83 відсотки.
Да Сілва мав велику популярність серед населення завдяки своїй соціальній політиці, яка дозволила скоротити в країні майновий розрив між багатими й бідними.
Його наступницею стала представниця Робітничої партії Ділма Русеф.
Проте і колишнього, і чинного лідерів почали звинувачувати в корупції.
У 2014 році прокуратура Бразилії почала розслідування у справі про схему підкупу, організованого компанією Petrobras, яку в пресі називали «Операція «Автомийка».
Під час розслідування порушили кілька кримінальних справ, фігурантами яких стали десятки великих бізнесменів і провідних функціонерів Робітничої партії.
Їх звинувачували в причетності до багатомільярдних корупційних схем.
У березні 2016 року в рамках цієї справи Лула Да Сілва був ненадовго заарештований.
Однак незабаром Ділма Русеф призначила його керівником своєї адміністрації і екс-президент отримав імунітет від кримінального переслідування.
Та наприкінці серпня минулого року Ділму Русеф змістили з посади президента через порушення бюджетного законодавства.
«Операцію» з дискредитації Ділми Русеф у ЗМІ та суспільстві з метою імпічменту провернув тодішній віце-президент Мішел Темер.
Зрештою Темер сам сів у крісло глави держави. Але не відомо, як довго інтригант втримається в ньому.
Генпрокурор Бразилії Родрігу Жано обвинуватив президента Мішела Темера в отриманні хабарів від компанії JBS , яка є найбільшим у світі виробником м’яса, в обмін на сприяння компанії в антимонопольному органі Бразилії.
Минулого місяця, 26 червня, генпрокурор подав позов до Верховного суду Бразилії.
Стало так гаряче, що Темер навіть відмовився від поїздки на саміт «Великої двадцятки» у Гамбурзі цього місяця.
Бразилія переживає найважчу за останні десятиліття економічну кризу.
Після кількох років багатообіцяючого зростання економіка країни пішла на спад.
За час другого терміну правління Ділми Русеф дефіцит державного бюджету, інфляція та безробіття різко зросли. Країна втратила кредитний рейтинг інвестиційного рівня.
Дійшло навіть до того, що у червні в Бразилії припинили видавати паспорти громадянам, бо немає бюджетних коштів на їх друк.