Три місяці згадане підприємство простоювало, бо не було газу.
За словами голови правління «Азоту» Віталія Склярова, наразі заводу відновили постачання блакитного палива й уже вдалося виробити 3 300 тонн аміачної селітри.
«Першим до пускових операцій приступив цех із виробництва аміаку та його обидві технологічні нитки, навантажені нині на 90 % проектної потужності. Наступним кроком стали пуски цехів із виробітку слабкої азотної кислоти та аміачної селітри. Поки що ці обидва підрозділи працюють на 50 % проектної потужності», — зазначає пан Скляров.
Також зараз, наголошує він, тривають пускові операції в цеху з виробництва карбаміду і готуються до пуску цехи з виробітку аміаку та карбаміду.
Відновити роботу всіх підрозділів і завантажити виробничі потужності на 100 % на підприємстві планували до кінця минулого тижня, що забезпечить добовий випуск 2 тис. 800 тонн аміаку, 2 тис. 50 тонн карбаміду, понад 3 тис. тонн аміачної селітри.
Нагадаємо, що з 7 березня цього року, в розпал весняної посівної, на три азотних підприємства з виробництва мінеральних добрив групи OSTCHEM — черкаський «Азот», «Рівнеазот» та «Сіверськодонецький Азот» — було припинено постачання газу.
До речі, загалом український ринок споживає близько 1,2 млн. тонн азотних добрив.
Нинішні виробничі потужності групи OSTCHEM, куди і входить черкаський «Азот», складають близько 350 тис. тонн добрив на місяць.
І цього цілком достатньо, щоб забезпечити потреби українських аграріїв до осінньої посівної кампанії 2017 року.