Київський гастрономічний об’єкт відтепер належить до... Малопольського маршруту гурманів.
Як так могло статися, адже цей «смачний» маршрут пролягає навколо Кракова, далеко від Києва?
Річ у тім, що в українській столиці також є свій «Краків». Географія — річ відносна, як з’ясовується.
Малопольський маршрут гурманів — це туристичний кулінарний шлях, яким уже п’ять років опікується Малопольська туристична організація.
Що два роки організація надає власний Сертифікат регіональної корчми.
У Малопольщі об’єктів, які мають таку відзнаку, — близько 40. Сертифіковані гастрономічні об’єкти отримують свою порцію промоції.
Акція ця добровільна і безплатна. Оцінювання кожної корчми відбувається анонімно — експертами з кулінарної галузі, а рішення про надання серфтифіката ухвалює спеціальна рада — Капітула.
Для київського ресторану «Краків» Сертифікат спеціально з Кракова привезла і вручила засновниця Малопольського маршруту гурманів, представниця Малопольської туристичної організації Ельжбета Томчик-Мічка.
«Результатом співпраці Малопольської туристичної організації із закордонним осередком Польської туристичної організації в Києві стало те, що в столиці України згуртувалися шанувальники польської кулінарної культури, — розповіла Ельжбета Томчик-Мічка.
— Світлана Яструбенко, директорка столичного готельно-ресторанного комплексу «Краків», докладає багато зусиль, щоб і антураж, і кухня цього об’єкта були якнайбільше «краківськими». І ми це оцінили. Київський кухар Сергій Морозов мав на початку цього року двотижневе стажування у краківського кухаря Томаша Джюри — в одному з найвідоміших ресторанів Кракова. А тепер Томаш побував у Києві, де під час Фестивалю польської культури в українському «Кракові» разом зі своїм українським колегою готував польські страви гостям».
Що цікаво: Томаш не говорить українською, Сергій не розуміє польської.
Але кухарі мають власну мову і вміють чудово порозумітися.
І під час свята польської кухні приготували разом великий чан бігосу, журку і флячків — відомих страв із кухні наших західних сусідів.
І запропонували їх «на розсуд» публіки.
Під час фестивалю відбувалися кулінарні майстер-класи, зокрема із виготовлення польських ковбасок.
Акценти польської культури посилив виступ фольклорного колективу «Поляни з-над Дніпра», який не тільки яскраво презентував знамениті краков’як, мазурку і танці Жешувщини, а й навчав гостей мистецтву польських танців.
А насамкінець виступив авторський колектив Joryj Kloc, у репертуарі якого — й українські, і польські пісні.