Україна запровадила низку прогресивних механізмів та інструментів управління земельними ресурсами, значно підвищивши ефективність використання земель. Про це перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк повідомив на міжнародній конференції Світового банку з питань земельних відносин і бідності, яка в понеділок розпочалась у Вашингтоні.
Удосконалення системи землекористування продовжується «на марші». На пленарному засіданні, присвяченому найкращим світовим практикам з управління землями, українська делегація презентувала проміжні результати проекту з дистанційного зондування земель — відстеження їх фактичного використання. Цей проект реалізується за підтримки Світового банку. Механізм зондування відпрацьовують на базі двох районів у різних агрокліматичних зонах — Білоцерківському та Снігурівському. Перші результати вже допомогли виявити порушення у фактологічній звітності регіонів. Причому стосувалися ці свідчення як, власне, цільового використання ділянок, так і зловживання в межах формально законного користування землею.
«Поширення системи зондування на всю країну дозволить значно збільшити ефективність використання земельних ресурсів, мінімізувати тіньовий сегмент агроринку та підвищити доходи місцевих бюджетів, — каже Максим Мартинюк. — Це один iз найефективнiших інструментів для підвищення прозорості в земельних відносинах».
За словами першого заступника міністра, реалізовані раніше проекти в галузi управління землями, зокрема впровадження системи моніторингу стану земельних відносин, забезпечили прозорість та відкритість інформації. Тому, з огляду на стратегічне значення земельних ресурсів для нашої держави, уряд визначив роботу над оптимізацією та вдосконаленням цієї галузі як пріоритетну.
Вісімнадцята конференція Світового банку з питань земельних відносин та бідності проходить iз 20 по 24 березня у штаб-квартирі Світового банку в Вашингтоні, США. Тема цьогорічної конференції: «Відповідальне управління землями: на шляху до створення фактично обґрунтованого підходу». Її особливістю стало включення до порядку денного української сесії, в рамках якої запланували обговорити різні аспекти реформування земельних відносин у нашій державі. Як повідомила прес-служба Мінагрополітики, загалом на цьому міжнародному форумі, включно з українською делегацією, зареєстровано понад 1900 делегатів. Мета конференції — сприяти діалогу та поширенню позитивного практичного досвіду на прикладі різних реформ, підходів i перетворень у земельному секторі, реалізованих в успішних країнах світу.