Міжнародна група розслідувачів Bellingcat увечері 15 лютого оприлюднила доповідь під назвою «Хто такий «Хмурий». У ній названо прізвище відповідального за перевезення «Бука», з якого на Донбасі 2014 року збили малайзійський «Боїнг-777».
Журналісти вказують, що Служба безпеки України (СБУ) на основі перехоплених телефонних розмов щодо збиття МН17 ідентифікувала «Хмурого» як Сергія Миколайовича Петровського, офіцера Головного розвідувального управління Росії (ГРУ). На основі вивчення соціальних медіа, повідомлень у російських ЗМІ, блогів та документів зі зламаної пошти Ігоря «Стрєлкова» Гіркіна, Bellingcat зробив висновок, що насправді «Хмурим» є 54-річний Сергій Миколайович Дубинський, ветеран воєн в Афганістані та Чечні. Пізніше він служив у 22-й бригаді спецназу, пов’язаній із ГРУ. Під час перебування на окупованій частині Донбасу він виступав під вигаданим прізвищем Петровський. На відміну від офіційного слідства, яке ведеться в Нідерландах, група Bellingcat прямо називає ім’я цієї особи, відомої під псевдонімом «Хмурий», а також позивними «Зубр» і «Бізон».
«Сергія Дубинського підвищили до рангу генерал-майора у «ДНР», очевидно, у серпні 2014 року, невдовзі після збиття літака рейсу MH17. Пізніше він переїхав до Росії після видворення з Донецька за підозрою у фінансових злочинах та рекеті. Зараз Дубинський розкішно живе в тихому селі (хуторі Большой Лог у Ростовській області), проводячи час iз родиною, отримуючи задоволення від катання на дорогій машині-баггі», — зазначається в доповіді.
У доповіді групи наголошується, що наразі не вдалося достовірно встановити, хто саме керував установкою «Бук», однак відомі всі російські військові, які прямували разом iз нею по території України. У доповіді також наголошується, що майже всіх їх відразу після катастрофи МН17, у кінці червня — на початку липня 2014 року, звільнили в запас.
Крім того, Bellingcat повідомив, що 14 лютого передав інший звіт Об’єднаній слідчій групі, яка веде розслідування збиття «Боїнга-777» i до якої входять представники Австралії, Бельгії, Нідерландів, Малайзії та України. У цьому звіті, який публічно оприлюднювати не будуть, щоб не розкривати дані про ймовірних підозрюваних, йдеться про діяльність 69-ї окремої бригади матеріально-технічного забезпечення Збройних сил Росії, військові якої, за підозрою, брали участь у перевезенні «Бука» до російсько-українського кордону.
Нагадаємо, літак «Боїнг-777» «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий над зоною збройного конфлікту на сході України 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей — усі, хто перебував на борту.