Легендарна американська автоматична гвинтівка М-16, що «пройшла» в’єтнамську війну, стане першим проектом стрілецької зброї за стандартами НАТО, яку вироблятимуть в Україні.
Такі домовленості є результатом підписаного 3 січня 2017 року Меморандуму про співпрацю між держпідприємством «Укроборонсервіс» (що входить до складу ДК «Укроборонпром») та американською компанією Aeroscraft.
Aeroscraft спеціалізується на виробництві інноваційних повітряних суден, сторожових веж та стрілецької зброї. На прес-конференції директор американської компанії Ігор Пастернак (виходець з України) сказав, що ліцензія від американського уряду на виробництво стрілецького озброєння в Україні була надана його компанії наприкінці 2016 року.
На перших етапах виробництво американських гвинтівок в Україні, а саме однієї з моделей М-16 – WAC47, планується для внутрішнього ринку, і в першу чергу для АТО, але згодом ми отримаємо право її експортувати.
Заступник гендиректора концерну «Укроборонпром» Сергій Коробов додав: «Сподіваюся, що в дуже короткий період ми перейдемо до практичної реалізації цього проекту. Тим паче що перехід на міжнародні стандарти НАТО є частиною стратегії реформування та розвитку вітчизняного ОПК».
«Укроборонсервіс», на якому безпосередньо планується виробництво М-16, — держпідприємство, основним напрямом діяльності якого є реалізація державних інтересів України у галузі експорту та імпорту продукції й послуг військово-технічного, а також спеціального призначення.
«За технічними характеристиками, зокрема початковою швидкістю кулі, М-16 набагато краща за автомат Калашнікова. Її виробництво займе не більше півроку», — зазначив гендиректор ДП «Укроборонсервіс» Сергій Микитюк.
У цієї унікальної гвинтівки можуть змінюватися стволи під різний калібр. Додамо, що за 1,5 року в Україні мають побудувати ще й патронний завод.
Нагадаємо: першу модель М-16 було розроблено у 1957 році, а серійний випуск почався у 1960-му. Наразі існує кілька моделей «американок», які випускаються донині й використовуються найкращими підрозділами армій країн НАТО.