День учителя — одне з небагатьох свят, коли викладачі не ставлять поганих оцінок своїм неслухняним учням, а учні замість традиційної «домашки» готують свято наставникам. У кожній зі столичних шкіл урочистість буде в чомусь особливою.
В Українській національній гімназії викладачі й учні поміняються місцями: школярі оцінюватимуть своїх педагогів. Напередодні свята кожен учень віддав свій голос за улюбленого вчителя. Підсумки акції «Вчитель року» підіб'ють на шкільних урочистостях.
У шоу-програму включено популярну програму «Вікна» Дмитра Нагієва. Щоправда, це буде гумористична пародія, де учні у жартівливій формі порушать шкільні проблеми. Зокрема, пасування занять, а також складнощі у таких науках, як військова підготовка чи математика. Про кожного викладача діти написали своєрідні віршовані загадки, де з опису можна вгадати, кому вони присвячені. Крім того, у національній гімназії навчаються молоді чемпіони України з бальних танців, на вечорi вони продемонструють свої коронні «па».
У початковій школі «Творчість» Академії педагогічних наук України свято буде творчим. Дітки порівняли своїх наставниць з різними квітами. «Ми всім класом уявляли нашу викладачку, описували її риси, потім порівнювали з рослинкою, а тоді вже визначали її друге ім'я», — розповіла учениця четвертого класу Аня Войтенко. Врешті-решт, у «ботанічному саду» школи оселилися троянди всіх кольорів, а також гладіолуси, лілії, гвоздики, хризантеми, ромашки. Не дивно, що королевою шкільного квітника, тобто червоною трояндою, діти обрали директорку. За словами учнів, вона струнка, гарна, має смак, але при цьому є у неї і «колючки», адже вона відповідальна і при всій своїй доброті вміє тримати учнів у «їжакових рукавицях».
Як розповіли учні школи «Творчість» Наталка Герман, Ніна Федорова та Дмитро Олексієнко, для кожного вчителя діти склали віршики, при цьому ніякими порадами з журналів не користувалися. «Римування відбувалося так — з кожного учня по рядку. А оскільки всі ми описували різні риси наших викладачів, то коли почали збирати все докупи, від реготу трималися за животи, — пояснили школярі-початківці. — Тому за справу взялася наш педагог-організатор Наталя Хотянівська, і допомогла нам впорядкувати спільну «поезію».
Крім персонального вірша, після свята вчителя у кожного викладача з'явиться новий портрет. Звісно, поки не професійний, бо автори — всього-на-всього четвертокласники. Але хтозна, може колись ці аркушики коштуватимуть силу-силенну грошей, адже фарбами, олівцями і фломастерами орудували діти зі школи «Творчість».
А закінчиться святкова програма піснею на мотив Belle, в якій малеча, зокрема третьокласник Ілля Гуменюк, зізнається, що учні люблять своїх викладачів, побажає вчителям «не знати біди, і щоб держава їм зарплату підняла».
Учні столичної гімназії з польською мовою навчання до Дня вчителя підготували цілу галерею ікебан у фойє навчального закладу — тут свято вчителів суміщають із «святом осені». Кожен клас «змайстрував» свою композицію з фруктів, овочів, квітів та жовтого листя. При цьому гімназисти роздивилися у гарбузах, картоплі, баклажанах, маківках та інших «смакотах» людські риси і домальовували їм очі, брови, роти та носи. Тож виходили спражні овочеві родини. Але особливу увагу у передшкільній залі привертає творіння першокласників. Вони «посадили» дерево знання, а замість плодів прикріпили власні фотокартки. Старшокласники виявилися «більш дорослими», вони висловлювали своє бачення свята в «Осіньому озері кохання».